Petice pro přehodnocení pandemických opatření

Kontaktujte autora petice

.

2021-03-07 19:03:06

Budesonid

Studie Univerzity v Oxfordu: "... studie poskytuje vzrušující možnost pomoci s celosvětovým tlakem na zdravotnické systémy..."
(https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.02.04.21251134v1)

Příběhy vyléčených pacientů s COVIDem pomocí budesonidu: https://budesonideworks.com/stories/
"Je mi 62 let a kromě mírné nadváhy jsem v dobrém zdravotním stavu; i když mám v anamnéze bronchitidu ... V sobotu jsem si myslel, že se topím a nemohl jsem dýchat... V neděli mi lékař naléhavé péče odmítl předepsat budesonid... Nedostal jsem žádné vysvětlení, jen: 'to nepředepisuji' ... V pondělí, poté, co jsem téměř (a jen napůl žertem) vyhrožoval žalobou pro zanedbání péče kdybych zemřel (můj hlavní lékař ví, že jsem právník), jsem ho přesvědčil, aby mi předepsal budesonid... V úterý 14. července v 13:00 byla moje hladina kyslíku 81% a začal jsem brát budesonid (lékárna si jej musela objednat a jeho získání trvalo den) jako dvojitou dávku každou hodinu po dobu 4 hodin. Po 4 hodinách jsem byl schopen dýchat, aniž bych kašlal při každém dechu. Zázrak v mých zdravotních záznamech. Moje úroveň kyslíku vyskočila na 91%. Můj stav se zlepšoval a 27. července jsem byl v testu negativní a znovu ještě 30. července."

Lékař Richard Bartlett: "Fauci, WHO - minulý rok jsme získali jejich pozornost a tedy byli obeznámeni s tím, že budesonid proti COVIDu byl jednou z možností... bylo to cenzurováno a odebráno z platforem... zpráva, která se stala populární a která byla zcenzurována, zpražena a pohřbena a poté se stala terčem útoků od WHO, od Fauciho v rozhovoru s McConaugheym, namísto propagace a zachraňování životů... Nikdo nechtěl včasnou a nenákladnou léčbu, která by zabránila hospitalizaci pacientů. Nikdo by na tom nevydělal žádné peníze. My máme ale nejnovější zprávy. Existuje z toho cesta ven. Čísla klesají a to díky imunitě stáda a za část této imunity stáda je odpovědná strategie založená na včasné a účinné léčbě pomocí léků jako je budesonid... podle Univerzity v Oxfordu je možné se vyhnout 90% ze všech hospitalizací při včasné léčbě pomocí léku, jenž stojí 3 dolary a je k dispozici v každé lékarně ve státech... museli tu studii zkrátit, jelikož je neetické nechat lidi zemřít, když je k dispozici účinná léčba... Toto léčivo bylo scháleno FDA před 25 lety. Je velice dobře zdokumentováno, že se jedná o účinnou a bezpečnou strategii pro snížení zánětu v plicích. A o tom je COVID. Před rokem jsme napsali odbornou publikaci, která obsahovala 50 citací a teď se z toho stala znovu zlomová zpráva... Guvernér Texasu má za sebou vědu a lidé, kteří jsou proti tomu, aby se náš stát otevřel a vrátila se svoboda, zkrátka nesledují vědu."
(https://www.bitchute.com/video/FHTyW1dGLsBK/)


Florida

V Jižní Dakotě je nižší hustota zalidnění a je pravda, že urbanizace je tam o 17% nižší oproti ČR, nicméně na Floridě je urbanizace o 17% vyšší než v ČR. Celoplošná povinnost nošení masek na Floridě nikdy nebyla zavedena, to jen v určitých okresech. Na konci července 2020 asi třetina okresů Floridy požadovala masky (https://www.forbes.com/sites/danielcassady/2020/07/23/despite-desantis-nearly-one-third-of-florida-counties-require-masks/?sh=30c677295e38). Povinnost nošení masek se mnohdy vztahovala jen na některá města v okrese nebo místa v daném městě (https://www.clickorlando.com/news/local/2020/06/30/these-central-florida-counties-have-face-covering-requirements/). Na konci září vydal guvernér Floridy výkonné nařízení, ve kterém zakázal pokutovat jednotlivce bez roušek a podnikům bylo umožněno opět otevřít (https://www.flgov.com/wp-content/uploads/orders/2020/EO_20-244.pdf). Vyjímkou bylo pouze to, že místní úřady na Floridě mohly omezit kapacitu provozu zařízení poskytujících stravovací služby až na 50% a pokud by místní úřady uvalily takové omezení, muselo to být konkrétně odůvodněno.
Nejvyšší úmrtnost na Floridě dosáhla na 27.6 na 100 000 obyvatel (x ČR 39.3 na 100 000).
Celkový počet zemřelých na (s) COVID(em) na 100 000 obyvatel k dnešnímu dni:
Florida - 145.5 (31620 * 100000 / 21733312)
ČR - 202.8 (21717 * 100000 / 10707839)
(https://www.worldometers.info/coronavirus/usa/florida/, https://www.macrotrends.net/states/florida/population, https://www.czso.cz/csu/czso/obyvatelstvo_lide, https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19)

Guvernér Floridy Ron DeSantis: "Lež striktních opatření spočívá v tom, že pokud je zavedete, tak tím můžete porazit ten virus. Proč se tedy tato opatření zaváděla dvakrát až třikrát?"
(https://www.bitchute.com/video/MfxE2QVkSjB3/)


David Petrásek

Jižní Dakota vs ČR

2021-03-02 14:03:42

Guvernérka Jižní Dakoty Kristi Noem: "Jižní Dakota je jedinný stát v Americe, který nikdy nenařídil jedinnému podniku či církvi, aby zavřeli. Nikdy jsme nevydali zákaz vycházení z domu. Nikdy jsme nepožadovali, aby lidé povinně nosili masky. Nikdy jsme ani nedefinovali, co to je 'nezbytný podnik'... Na podzim jsme naše děti posadili do školních lavic... Nikdy jsme se nesoustřeďovali na počty nakažených. Místo toho jsme hleděli na kapacitu nemocnic. Dr. Fauci mi řekl, že v nejhorším dni budu mít v nemocnicích 10 000 pacientů. V nejhorším dni jsme měli něco přes 600 pacientů... Nikdy nedošlo k překročení kapacity nemocnic a naše ekonomika vzkvétá. Měli jsme nejmenší nezaměstnanost v zemi... Lidé v Jižní Dakotě si udrželi vyšší hodinové mzdy a výplaty než lidé pracující kdekoliv jinde v zemi a naše školy jsou otevřené."
(https://www.bitchute.com/video/3xPzX3WuzGAg/)

Týden s nejvyšší celkovou úmrtností v roce 2020:
Jižní Dakota - 39.9 na 100000 obyvatel (45. týden)
(výpočet: 362 * 100 000 / 907820)
ČR - 39.3 na 100000 obyvatel (44. týden)
(výpočet: 4205 * 100 000 / 10690000)

Celková úmrtnost v Jižní Dakotě narozdíl od ČR od té doby výrazně klesla. Ve 3. týdnu 2021:
Jižní Dakota - 19.6 na 100000 obyvatel
ČR - 32.6 na 100000 obyvatel
fin.png(http://www.populationu.com/us/south-dakota-population, https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid19/excess_deaths.htm, https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr)


David Petrásek

Mimořádné opatření – nošení ochranných prostředků dýchacích cest, s účinností od 25. 2. 2021

2021-02-26 14:10:15

Jelikož nebyl prokázán statisticky významný rozdíl mezi chirurgickou rouškou a respirátorem (viz. příspěvek "Respirátory vs chirurgické masky") a jelikož chirurgické roušky nefungují jako další úroveň ochrany na veřejnosti (viz. dánská studie), tak logicky ani respirátory ... doplňte sami ... daného jedince ochránit.

Ke studii CDC (https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7007e1.htm):
Pomocí figurín s možností simulace kašlání zjišťovali rozdíl dosažené ochrany při použití dvou masek najednou nebo při maximálně přitisknuté masce. Rozprašoval se roztok chloridu draselného, nikoliv opravdová lidská tělní tekutina. Částice tohoto aerosolu dosahovaly velikosti v rozmezí od 100 do 7000 nanometrů. Velikost viru SARS-CoV-2 se udává v rozmezí 50 až 200 nanometrů nebo přibližně 100 nanometrů. Předmětem studie nebyli žijící lidé ani virus SARS-CoV-2, takže nebylo možné sledovat reálný vliv masek na ochranu zdraví živého jedince. Studie sice zjistila znatelný rozdíl ve prospěch nošení dvou masek nebo vliv správně nasazené masky pro ochranu figurín před chloridem draselným, nicméně autoři studie uvádí: "Výsledky těchto simulací by neměly být zobecňovány na účinnost všech lékařských či látkových masek, ani by neměly být interpretovány jako reprezentativní pro účinnost těchto masek při nošení v reálných podmínkách... dvojité maskování může u některých nositelů ztěžovat dýchání nebo bránit perifernímu vidění..."
Z toho vyplývá, že následující tvrzení uvedená v mimořádném opatření si MZČR vycucalo z prstu:
--> "Používání FFP2 nebo dvou roušek na sobě zpomalí přenos aerosolu, kapének a viru." (ve studii figuroval pouze aerosol chloridu draselného, nikoli kapénky a virus)
--> "Podmínkou takto vysoké účinnosti je nezbytnost, aby tuto ochranu používali oba lidé, kteří jsou ve vzájemném kontaktu." (předmětem studie byly figuríny, nikoliv žijící lidé)
--> a tvrzení "Laboratorně byla potvrzena více jak 95% účinnost před expozicí potenciálního infekčního aerosolu" neříká nic o vlivu na zdraví jedince.

Dvě roušky na sobě být nesmí, varuje jejich výrobce. Zrušte to, žádá vládu (https://tn.nova.cz/clanek/dve-rousky-na-sobe-byt-nesmi-varuje-jejich-vyrobce-zruste-to-zada-vladu.html)

K britské mutaci:

Z vládního webu Spojeného Království: "V současné době nemáme žádné důkazy o tom, že by tato varianta pravděpodobně způsobovala závažné onemocnění nebo vyšší úmrtnost, ale pokračujeme ve vyšetřování, abychom tomu lépe porozuměli." (https://www.gov.uk/government/collections/new-sars-cov-2-variant)

Otázka: Jsou nové varianty vždy virulentnější?

Dr Andrew Davidson: "Ne, mohou být dokonce méně virulentní. Pokud se však budou šířit snadněji, přičemž způsobují stejně závažné onemocnění, více lidí nakonec onemocní během kratšího období.“ (https://www.sciencemediacentre.org/expert-reaction-to-the-new-variant-of-sars-cov-2/)

Lancet: "Podle výzkumu zveřejněného 29. prosince 2020 britskou zdravotnickou agenturou Public Health England se zdá, že nová varianta není horší než předchozí dominantní kmen SARS-CoV-2, pokud jde o riziko hospitalizace, závažnost nemoci nebo úmrtnost." (https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(21)00005-9/fulltext)

Zpráva ECDC z 21. ledna: "Předběžné studie naznačují, že neexistují žádné důkazy o tom, že VOC 202012/01 je spojen s významně odlišnou závažností infekce nebo že určité věkové skupiny ovlivňuje nepřiměřeně více než předchozí cirkulující viry. V důsledku zvýšeného výskytu však v lednu 2021 Spojené království hlásilo nejvyšší denní úmrtnost na COVID-19 od začátku pandemie." (https://www.ecdc.europa.eu/sites/default/files/documents/COVID-19-risk-related-to-spread-of-new-SARS-CoV-2-variants-EU-EEA-first-update.pdf)


David Petrásek

Striktní celoplošná opatření

2021-02-19 14:42:04

Studie sledující vliv opatření na šíření nemoci COVID-19:
Studie porovnávala Švédsko a Jižní Koreu, kde byly zavedeny pouze minimální opatření se zeměmi, ve kterých se zavedla striktnější opatření (Anglie, Francie, Německo, Írán, Itálie, Nizozemsko, Španělsko a USA).
Závěr studie: "Neshledali jsme významné výhody restriktivnějších opatření na vliv nárůstu nových případů... nepodařilo se nám najít dodatečné výhody vyplývající z uzavírání podniků a z omezení pohybu osob jen na nezbytně nutné potřeby."
Dále ve studii: "... podíl úmrtí COVID-19, ke kterým došlo v domovech s pečovatelskou službou, byl často vyšší v období s restriktivnějšími opatřeními než v období mírnějších opatření [39]. To dále naznačuje, že restriktivní opatření jasně nedosahují ochrany ohrožené populace. Některé důkazy rovněž naznačují [40], že někdy během přísnějších opatření se mohou infekce vyskytovat častěji v prostředí, kde žije zranitelná populace relativně k běžné populaci [40]."
"Cílenější zásahy v oblasti veřejného zdraví, které účinněji omezují přenosy, mohou být důležité pro budoucí kontrolu epidemie, aniž by došlo ke škodám způsobeným vysoce striktními opatřeními."
(https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/eci.13484)

Peru a Brazílie:
V Peru byl omezen pohyb osob přibližně 2x více oproti Brazílii:
mobilita_peru.png(https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-04-14/virus-lockdown-cut-movement-89-in-peru-double-rate-of-mexico)
Přesto byla úmrtnost v Peru srovnatelná až mnohonásobně vyšší než v Brazílii:
coronavirus-data-explorer.png(https://ourworldindata.org/coronavirus/country/czech-republic?country=~CZE)

Florida a Kalifornie:
Na Floridě jsou školy otevřené a lidé chodí na pláž, na koncerty a do restaurací. Na Floridě není povinné nosit masky, zatímco v Kalifornii je to povinné a mnoho lidí zde navíc nosí ještě druhou masku. Střední věk populace na Floridě je 42.4 let. Střední věk populace v Kalifornii je 37 let. Na Floridě je asi 20% osob z celkové populace starších 65 let a v Kalifornii je to asi 15%.
Od začátku prosince roku 2020 do začátku letošního roku byl počet hospitalizovaných v Kalifornii vyšší než na Floridě:
florida_hospitalizace.jpgZhruba od konce roku 2020 byla úmrtnost vyšší v Kalifornii:
kalif_deaths.jpgflorida_deaths.jpg

V okresu Imperial v Kalifornii byla 10. dubna 2020 zavedena povinnost nosit masky. Za porušení jste mohli dostat pokutu 1000 dolarů nebo jít na 90 dní do vězení. Oproti tomu v okrese Collier na Floridě byly masky na veřejnosti povinné až od 14. července 2020. Mortalita byla přesto vyšší v kalifornském okrese Imperial:
collier_imperial.jpeg(https://www.millennialstar.org/lockdowns-dont-work-comparing-florida-and-california/, https://www.aarp.org/health/healthy-living/info-2020/states-mask-mandates-coronavirus.html, https://www.latimes.com/california/story/2021-02-11/more-is-better-cdc-says-in-new-guidance-on-anti-covid-mask-wearing, https://www.prb.org/which-us-states-are-the-oldest/, https://www.dailymail.co.uk/news/article-9176263/Florida-California-took-opposite-approaches-COVID-19-ended-outcome.html, https://kyma.com/news/coronavirus/2020/04/09/imperial-county-orders-residents-to-use-face-masks-or-face-fines/, https://usafacts.org/visualizations/coronavirus-covid-19-spread-map/state/florida/county/collier-county, https://usafacts.org/visualizations/coronavirus-covid-19-spread-map/state/california/county/imperial-county, https://www.winknews.com/2020/07/20/collier-county-schedules-emergency-meeting-to-reconsider-a-mask-mandate/)


David Petrásek

15 respirátorů N95

2021-02-13 11:24:13

David Petrásek

Zakladatel a vlastník obchodu s potravinami Alfie Oaks

2021-02-11 13:31:11

Oznámení na dveřích obchodu Alfieho Oakse:

"Ti v naší úžasné vládě nařídili všem osobám vstupujícím do vnitřních zařízení, aby nosili masku. Máte-li zdravotní problém, který Vám brání v nošení masky, toto nařízení se na Vás nevztahuje.

"Podle zákona o přenositelnosti a odpovědnosti v oblasti zdravotního pojištění a 4. dodatku nejsme oprávněni zjišťovat Váš zdravotní stav. Pokud Vás tedy uvidíme bez masky, budeme předpokládat, že máte zdravotní problém a uvítáme Vás uvnitř, abychom tím podpořili naše podnikání."
seed-to-table-mask-exemption-sign-wink.png

"V našem obchodě (https://www.facebook.com/OakesFarmsMarket) jsme již od prvního dne nikdy nenosili masky. Já jsem ve svém životě nikdy nenosil masku. Máme 3200 zaměstnanců a kdokoliv chce nosit masky, tak je může nosit. Každý zákazník, který sem přijde, může nosit masku a většina z nich si zvolila, že masku nebude nosit. A je pro to důvod, jelikož lidé neumírají a to mohu více vysvětlit v delším videu. Mnoho lidí se každý den stěhuje na Floridu, protože my zde nemáme ta absurdně směšná striktní opatření... Pokud by toto byl velice nakažlivý a smrtelný virus, v což média chtějí abyste věřili, proč 3200 mých zaměstnanců během posledního roku neonemocnělo, zatímco se objímali či líbali? My žijeme naše životy. Jíme zdravě. Máme silný imunitní systém. My se nebojíme toho viru... Nikdy bych si nevzal vakcínu. Raději bych se střelil do ramene. Lidé jsou nadšení, že se někdo postavil této šílenosti. Chápu, že někteří z vás jsou vystrašení k smrti, protože sledujete média. Musíte vypnout televizi. Lži z médií jsou ten 'virus'... Nikdo z našich zaměstnanců nezemřel. Podle národního průměru již mělo zemřít 4.8% z našich zaměstnanců. Máme zde méně nemoci oproti národnímu průměru a důvodem je to, že volně dýcháme, máme dostatek slunce, jíme zdravě."
"V článku uvedl, že se nejvíce obává toho, že dojde k přeplnění nemocnice zde v Naples. To je týden staré. Sestra, která v nemocnici pracuje, tam pořídila video... a řekla, že nikdy k přeplnění nemocnice nedošlo a momentálně je v nemocnici o 20% méně lidí než v minulém roce."

(https://banned.video/watch?id=602302c55afbbf2d0c8c63fd)


David Petrásek

Lékařka a právnička Dr. Simone Gold

2021-02-07 19:37:20

"Jeden kontinent, který byl ušetřen, je Afrika, kromě Jižní Afriky. Úmrtnost v Africe je mimořádně nízká. Pro ty z Vás, kteří mě nesledujete na Twitteru na "America's Frontline Doctors", je tam mnoho videí a jedno z mých oblíbených je naše přednáška o subsaharské Africe. Lidé o tom zkrátka neví. V Americe se míra úmrtnosti pohybuje asi v rozmezí 800 osob na milion. V Indii odpovídá úmrtnost zhruba 70 osobám na milion, tedy jen 10% z úmrtnosti v Americe, protože v Indii mají velmi liberální politiku pro hydroxychlorochin. V subsaharské Africe, nejchudší oblasti světa, žádné společenské rozestupy, žádné masky, žádné jednotky intenzivní péče, zde mají úmrtnost představující 1% z úmrtnosti v západních zemích. Jedno procento. Jsem přesvědčena, že je to způsobeno díky široce dostupnému hydroxychlorochinu. Nemyslím si, že pro to existuje nějaký jiný důvod. I kdyby tu byl nějaký další důvod, tak není možné tvrdit, že to hůře postihuje černošskou populaci."

"Lidi ve věku 50 až 70 let s vážnými již existujícími zdravotními problémy odrazujeme od experimentální vakcíny. Říkáme to proto, že se domníváme, že tyto experimentální vakcíny představují větší riziko, než včasná profylaxe pomocí dlouhodobě používaných léků, kterými jsou například hydroxychlorochin nebo ivermektin." (https://www.americasfrontlinedoctors.com/the-stand-the-truth-about-the-covid-19-vaccine.html)


David Petrásek

.

2021-02-06 10:44:17

https://c19ivermectin.com/ - databáze klinických studií s ivermektinem, hydroxychlorochinem, vitaminem D, zinkem, ...
isummary.png

Sběr dat o COVIDu-19, komorbidity a federální zákon - Historická retrospektiva:
"Desítky tisíc Američanů zemřeli bez přístupu k potenciálně život zachraňujícím lékům, jako je hydroxychlorochin, nebo k výživovým terapiím, jako je intravenózní podání vitaminu C."
"Politiky veřejného zdraví, které vytvářejí další vedlejší škody při pokusu vyhnout se infekci s mírou zotavení 99.05% u velké většiny občanů, musí být objektivně prozkoumány a kriticky zpochybněny, má-li být dosaženo života ve zdravé společnosti."
"U 6% úmrtí byl COVID-19 zmíněn jako jedinná příčina. U úmrtí s již přitomnými nemocemi nebo příčinami navíc ke COVIDu-19 bylo v průměru přítomno 2.9 dalších nemocí nebo příčin úmrtí." (https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm#Comorbidities)

Nové pokyny CDC pro vykazování zemřelých z 24. března: "COVID-19 by měl být uveden v úmrtním listu u všech zemřelých, u nichž nemoc způsobila nebo se předpokládá, že způsobila nebo přispěla k úmrtí." (https://www.cdc.gov/nchs/data/nvss/coronavirus/Alert-2-New-ICD-code-introduced-for-COVID-19-deaths.pdf)

Celkový počet vykázaných obětí COVIDu-19 při použití nových pokynů z 24. března 2020 v porovnání s odhadovaným počtem zemřelých, pokud by se použily standardní pokyny z roku 2003:
CDC-Illegal-COVID-Deaths.jpg(https://vaccineimpact.com/wp-content/uploads/sites/2/2021/02/CDC-Illegal-COVID-Deaths.pdf)


David Petrásek

Zákonodárci v Minnesotě požadují audit úmrtních listů (prosinec 2020)

2021-01-25 13:18:22

Členka Sněmovny reprezentantů Mary Franson: "Obdržela jsem syrová data od MDH o úmrtních listech a jednalo se o mnoho dat. Sestavila jsem tým bystrých lidí, kteří provedli analýzu těchto syrových dat. Znovu vytvořili graf každodenních úmrtí a uvedli několik příkladů, ve kterých byl COVID zásadní příčinou úmrtí a případy ve kterých byl pouze zmíněn."

Senátor a lékař Scott Jensen: "Prohlédnuli jsme 2800 úmrtních listů a zjistili jsme, že u 2000 z těchto byl COVID zásadní příčinou úmrtí, ale u dalších 800 nikoliv. To by znamenalo, že ta čísla jsou nafouknutá o 40%."

Členka Sněmovny reprezentantů Mary Franson: "Mám zde několik příkladů a byla jsem z toho z jištění v šoku Scotte, opravdu v šoku. Máme zde autonehodu - pasažér byl katapultován z vozidla, ale v systému byl uveden COVID, takže se to počítalo jako úmrtí na COVID. Dalšími příklady, kdy COVID nebyl zásadní příčinou úmrtí, byl: pád, sladkovodní utonutí, demence, infarkt a mnohaorgánové selhání... Toto jsou veřejná data. Každý o ně může zažádat."

Senátor a lékař Scott Jensen: "Tato fakta, která máte, nepochází z nějakého tajného pokladu, ale z Ministerstva zdravotnictví... Toto není problém jen v Minnesotě, to je globální problém. Znám se s lékaři ze Spojeného Království a z evropských zemí."
(https://www.bitchute.com/video/CfYYGzRQ2HXT/, https://www.bitchute.com/video/kaRWlJ0RpYIN/)


David Petrásek

Respirátory vs chirurgické masky

2021-01-21 23:19:50

Randomizovaná klinická studie, kterou dokončilo 2371 osob a ve které se sledovala četnost laboratorně potvrzených infekcí chřipky, kterých bylo celkem:
--> 193 (7.2%) u skupiny s chirurgickými maskami
--> 207 (8.2%) u skupiny s respirátory
Studie nenalezla žádný statisticky významný rozdíl mezi skupinami a probíhala 4 roky v 7 zdravotnických centrech v USA.
(https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2749214)

Meta-studie z roku 2020: "Použivání respirátorů N95 ve srovnání s chirurgickými maskami není spojeno s nižším rizikem výskytu laboratorně potvrzené chřipky. Studie naznačuje, že respirátory N95 by neměly být doporučovány široké veřejnosti a zdravotnickým pracovníkům bez vysokého rizika ohrožení, kteří nejsou v těsném kontaktu s pacienty s chřipkou nebo s podezřelými pacienty."
(https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/jebm.12381)

Přehledová studie z roku 2017: "Při ochraně zdravotnických pracovníků před SARS neexistoval žádný významný rozdíl mezi respirátory N95 a mezi lékařskými maskami."
(https://academic.oup.com/cid/article/65/11/1934/4068747)

Meta-studie z roku 2016: "Vybrali jsme 6 klinických studií (3 randomizované kontrolní studie, 1 kohortní studie, 2 případové kontrolní studie) a 23 náhradních expozičních studií. V metaanalýze klinických studií jsme neshledali žádný významný rozdíl mezi respirátory N95 a chirurgickými maskami v souvislosti s výskytem laboratorně potvrzené respirační infekce."
(https://www.cmaj.ca/content/188/8/567)

Hlavní hygienička Jarmila Rážová: "Je zcela určitě bezpečnější nosit FFP2, nikoliv roušku."
(https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-v-cesku-razova-rousky-respiratory_2101201201_pj)

N95 a FFP2 jsou přibližně ekvivalentní.
Účinnost filtru N95: alespoň 95%
Účinnost filtru FFP2: alespoň 94%
(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7248188/, https://multimedia.3m.com/mws/media/1791500O/comparison-ffp2-kn95-n95-filtering-facepiece-respirator-classes-tb.pdf)

Přibližná cena chirurgické roušky: 0.84 Kč
Přibližná cena respirátoru: 12 Kč


David PetrásekSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...