Petice pro zachování historického názvu náměstí Pod Kaštany

Kontaktujte autora petice

Otevřený dopis radě hlavního města Prahy

2020-02-20 22:22:11

Vážení členové rady hlavního města Prahy,

obracím se na Vás ve věci přejmenování náměstí Pod Kaštany, které pan primátor ohlásil před zhruba dvěma týdny.
 
Jako dlouholetého bubenečáka mne tato akce zcela zaskočila, protože nápad byl již dvakrát zavrhnutý místopisnou komisí a nebyly k dispozici žádné náznaky, že politici v tomto ohledu stále vyvíjí činnost. Oznámení pana primátora tedy působilo jako blesk z čistého nebe.
 
V reakci jsem založil petici (https://www.petice.com/petice_pro_zachovani_historickeho_nazvu_namsti_pod_katany), kterou za týden své existence podepsalo již přes tisíc lidí. Rychlost a množství podpisů zcela jasně dokazují, že Vaše aktivita nemá mezi lidmi tak jednoznačnou podporu, jak se možná domníváte.
 
Přejmenování náměstí, na kterém sídlí ruská ambasáda, po člověku, který byl považovaný za kritika aktuálního ruského režimu, je jednoznačně politický akt. Na čemž se shodla i místopisná komise na svém zasedání 5. února. Pokud se tedy snažíte vyjádřit svůj soukromý politický názor prostřednictvím trvalé změny veřejného prostoru - tedy něčeho, co Vám nepatří, pouze Vám bylo svěřeno do správy - měli byste k tomu mít jasný souhlas podstatné většiny společnosti.
 
V tomto případě ovšem k žádné diskuzi s veřejností nedošlo. Celá akce se opírá pouze o čtyři roky starou a nepříliš úspěšnou petici; k debatě s oponenty nápadu jste nikdy nepřistoupili. A výše uvedená petice dokazuje, že jich může být více, než se na první pohled zdá.
 
Prosím tedy, dokažte svým hlasováním v pondělí 24. února, že Vámi oblíbený termín participace není prázdné slovo, které používáte jen tehdy, když se Vám hodí, a nepřipusťte prosazení této "změny ve jménu politické ideologie" bez důkladného a jednoznačného posouzení veřejností.
 
S úctou,
Ondřej Stárek

Ondřej StárekSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Jak petici propagovat?

  • Sdílejte petici na své facebookové zdi a ve skupinách souvisejících s tématem vaší petice.
  • Spojte se s přáteli
    1. Napište zprávu s vysvětlením, proč jste tuto petici podepsali. Lidé ji totiž podepíší spíše, když budou chápat, o jak důležité téma se jedná.
    2. Zkopírujte adresu webových stránek této petice a vložte si ji do vlastní zprávy.
    3. Pošlete zprávu přes e-mail, SMS, Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram a LinkedIn.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...