Změna systému parkování v ulici Zahradnická Brno

Vážení zastupitelé města Brna, my níže podepsaní obyvatelé ulice Zahradnická v Brně Vás žádáme o opravu směru parkování, tak jak bylo, dokud nevznikly modré zóny v naší ulici a došlo k otočení parkovacích stání.

Z Vašeho vyjádření chápeme, že z hlediska bezpečnosti je nový systém lepší, ovšem musíte brát v potaz, že žádný automobil nemá v parkovacím pruhu dostatečný prostor, aby zaparkoval a nechal si volný manipulační prostor za svým vozidlem, a to z důvodu zeleného porostu (keře) mezi silnicí a chodníkem. Mnoho z nás musí vykládat své věci z kufru svého vozu, ať už se jedná o nákup, kočárky nebo další věci, které je nutné dovézt a vyložit a přenést z vozidla do našeho obydlí.

Dřívější systém (automobil zaparkovaný předkem vozidla ke keřům, kufrem do silnice) byl možná méně bezpečný a přehledný, ale nikdy nevedl v naší ulici k jakékoli kolizi. Byl také jednodužší v parkování a to v tom smyslu, že kdokoli jel, tak rovnou vjel do parkovacího stání a nijak neomezoval řidiče jedoucí za sebou, nynější systém najíždění omezuje provoz v ulici tím, že automobil musíme zastavit a následně zacouvat do parkovacího stání, takže vozidla jedoucí za parkujícím vozem jsou nucena zastavit a vyčkat, než automobil zaparkujeme. Věříme , že na jiných ulicích může tento nový systém fungovat dobře s omezením provozu, jako například na ulici Křídlovická, ale musí se vzít v potaz, že tam je zadní část automobilu směřována k chodníku a nic nebrání vykládce věcí ze zavazadlového prostoru vozidla.

Vážení zastupitelé města Brna, s ohledem na Výše uvedené Vás tedy žádáme o změnu směru parkování v naší ulici Zahradnická, usnadníte nám tím životy.

 

S úctou,

obyvatelé ulice Zahradnická v Brně


Darina Čečelská    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Darina Čečelská, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...