Zastavme odchody kvalitních a slušných pedagogů ze ZŠ Mysločovice

Doby, kdy ZŠ byla místem pohody, bezpečí, vzdělání a kamarádů je minulostí a to né vždy díky pedagogům, ale také díky dětem a jejich rodičům, kteří pojali demokracii "po svém".  Slova "doba je jiná", jsou pro mne naprosto nepřijatelná v momentě, kdy dítě určuje pravidla dospělému, kdy autorita a respekt není slovo, co by děti měli ve svém slovníku!!! Stejně tak však je nepřijatelné, aby vedení podřezávalo kvůli "rodičům" větev pod nohama svým kolegům!!!

Naše ZŠ připomíná posledních téměř 5 let "Školu kouzel a čárů", kdy nikdo z rodičů, pedagogů a dětí nechápe, co se stalo a informace není možno nikde získat tak, aby neputovaly fámy a dezinformace.  Před 5 lety jsme bojovali za přijetí prvňáčků ze spádových obcí, povedlo se - to bylo to kouzlo a nyní jsme tři roky v neuvěřitelných čárech vedení a zřizovatele, kdy se nám před očima ztrácí kvalitní a slušní učitelé!!!! Proč?? V podstatě nikdo neví, vždy se vše "nějak vyřeší", ale trpí tím děti, které mají své vyučující rády a leckdy jsou pro ně tou největší oporou v postupu výše...

Proč je v dnešní době možné na základě lenosti a neochoty žáka ze dne na den zlomit kvalitního a oblíbeného učitele? Zvýšení hlasu na žáka je nežádoucí, špatná známka je často sváděna na učitele, nenávist žáka vůči učiteli už není rodiči řešena s dítětem, nýbrž je vyhrožováno učiteli, místo matematiky se stala noční můrou pro děti tělesná výchova či výtvarka, co byly nejoblíbenější předměty??.. je to jednoduché, jelikož dnes se děti nehýbou a jejich kreativita zamrzla na místě tlačítka telefonu či klávesnice...
Proč to není jako "v minulosti", kdy učitel byl autoritou a i když na nás zvedl hlas, dal nám špatnou známku, řekl nám, že jsme "dřevo", zabavil nám na rok "hračku", byl to vždy učitel, který se snažil nás něco naučit a né osoba na kterou budeme posílat se "špínou v rukou" rodiče a žádat jeho propuštění? .. Řeknu Vám, mě by máma hnala a ještě jednu výchovnou bych dostala, když bych doma řekla "Ta kráva po mě chtěla kotoul! Ten debil mě nutí do trojčlenky! Oni mě šikanují..." 
 
Kdy bude zase vedení škol stát za svými učiteli??? Kdy bude škola opět místem pohody a vzdělání??  ... je spousta otázek, co se musí řešit, ale nám jde především o to, že se v dnešní době propouští na základě výše uvedeného a nebo "přinutí k odchodu" kvalitní a slušní učitelé a vedení škol se jich není schopno zastat!!!
 
Tato situace nastala i u nás a kvalitní učitelé již pár let opouští naši školu z důvodu "podřezávání větve" pod jejich nohama od vedení či zřizovatele školy z důvodu "poněkud zvláštních" a já si myslím, že je na čase tuto situaci důrazně řešit než přijdeme o dalšího kvalitního člověka na svém místě a nenechat vedení poslouchat "rodiče pár puberťaček " či jednat na základě svých osobních neshod, kdo a kdy bude naše děti učit!!!! 
 
Touto peticí žádáme vedení ZŠ Mysločovice a jejího zřizovatele Obec Mysločovice o konstruktivní a otevřené jednání včetně písemného vyjádření a řešení situace, která v naší škole panuje! Rodiče žáků naší školy si nepřejí, aby bylo vedení zaujaté a své pedagogy "vyhazovalo" bez pochybení "jen tak na přání či na základě osobních sporů"! Počty odchozích učitelů za poslední roky jsou hrozivé a věříme, že i pro zřizovatele či školní inspekci je více než zarážející, že nám za např. loňský rok odešla třetina vyučujících a letos nám jdou čísla opět nahoru. 
 
CHCEME ABY NAŠE DĚTI VYUČOVALI KVALITNÍ A SLUŠNÍ PEDAGOGOVÉ A DĚTI MĚLI VE ŠKOLE POCIT JISTOTY VE SVÉM RŮSTU, NIKOLIV ABY SE NEUSTÁLE BÁLI TOHO, KDO SE OBJEVÍ VE DVEŘÍCH TŘÍDY MÍSTO OSOBY, KTERÉ DŮVĚŘOVALI A DOVEDLA JE NAUČIT!!!
 
Jsme přesvědčeni, že slušnost, čestnost, respekt, úcta a především souznění učitele (klidně i se zvýšeným hlasem a trochou "důrazu") a žáků je základ dobrého vzdělání a výchovy, a proto prosíme o podporu všechny, kterým není situace na naší škole lhostejná a stejně jako my chtějí, aby jejich děti dostali kvalitní vzdělání a škola pro ně nebyla místem stresu a obavy!
 
Petice bude předložena k řešení Zastupitelstvu obce Mysločovice na veřejném zasedání dne 2. 5. 2023 a dalším nadřízeným orgánům. 

Barbora Zdráhalová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Barbora Zdráhalová bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...