Záchrana lesů v okolí Ještědu

ŽÁDÁME NAŠIMI PODPISY okamžité zastavení kácení stromů v okolí Ještědu a  o změnu projektu revitalizace tak, aby se nekácely dřeviny ze stavebních důvodů a neporušovaly se zákonné normy na ochranu dřevin 

 

Jsme proti realizaci projektu (nové sjezdovky na Ještědu)  Bohužel zde padne velké množství dřevin a  u  mnoha z nich nepůjde o špatný stav, ale o to, že překáží při stavebních úpravách. Stromy budou nejen káceny, ale i poškozovány pojezdy těžké techniky. To poškodí kořenové systémy dalších stromů na Ještědu. img_1_16593547482901.jpgPředevším s opakujícím se suchem a poklesem hladiny spodních vod.

Vyplývá to i z posudku ČIŽP (České inspekce životního prostředí), která upozorňuje na to, že stavba není schopna dodržet zákonné normy pro ochranu významných dřevin, které na Ještědu máme. Tyto všechny argumenty již padly a nebyly ze strany města vyslyšeny. S přicházející klimatickou změnou není náhradní výsadba adekvátní náhradou. Stromy slouží každému obyvateli města a měli bychom s nimi zacházet s patřičnou úctou. Obzvláště v místech s tak velkou historií jako je v okolí Ještědu 

Nechceme ohrozit stromy, které pamatují založení naší republiky!Nechceme ohrozit naše přírodní i kulturní bohatství!

 


Michal Svoboda 《《ZLJ》》 Záchrana lesů Ještěd    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Michal Svoboda 《《ZLJ》》 Záchrana lesů Ještěd svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )