Za znovuotevření kadeřnických a kosmetických salonů od 1. května 2020

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod
a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
 
 
„Za znovuotevření kadeřnických a kosmetických salonů od 1. května 2020
 
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA a ostatní kompetentní osoby o znovuotevření kadeřnických a kosmetických salonů od 1. května 2020.
 
Jak jistě víte, na rozdíl od různých produktů, je kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra služby, které si není možné si objednat prostřednictví jakéhokoliv internetového obchodu. Je to služba lidem, kterou je nutné vykonávat ve schválených provozovnách.
 
Termín znovuotevření kadeřnických a kosmetických salonů 25. května je z pohledu nás kadeřníků nepřijatelný. Ať už z důvodu samotných finančních problémů do kterých nás toto rozhodnutí ještě více dostává, nebo z důvodu závazků vůči našim zákazníkům.
I z vyjádření odborníků je jasné, že se nákaza koronaviru COVID-19 bude i nadále v určitém měřítku šířit populací a do nalezení vakcíny se budeme muset naučit s touto situací žít. Nevidíme důvod proč bychom se nemohli navrátit k vykonávání naší profese co nejdříve, při naplnění maximálních možných hygienických opatření.
 
Připomínáme, že kadeřníci, kosmetičky, pedikérky, manikérky, řasařky a všechny tomu podobné služby jsou pravidelně kontrolovány hygienickými stanicemi a jejich úroveň ochrany je tak díky tomu srovnatelná se zubními ordinacemi.
 
Opravdu nechápeme, z jakého důvodu je v Rakousku, s mnohem více nakaženými, ohlášeno znovuotevření kadeřnických a kosmetických salonů na 1. května. U nás v ČR, kde je situace výrazně lepší je naplánováno znovuotevření až na 25. května.
 
Závěrem bychom rádi poukázali na poslední vědecká pozorování, že země povinně očkující pro TBC (ČR až do roku 2010) mají šestkrát méně úmrtí na COVID-19.
 

Děkujeme. 


Martina Plačková


Martina Plačková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Martina Plačková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...