Za záchranu mostu Červeňák!

P1510160-s2.jpg

most_Červeňák_v_zimě-u1.jpg

Most_Jahnova_třída_1920_u.jpg

My, signatáři petice, žádáme město Pardubice a jeho zastupitele:

Zachovejte most Červeňák!  

      Most je ohrožen!  

Most v Pardubicích, jenž dal jméno přírodnímu území na jihu Pardubic u Chrudimky a je v majetku města, je ohrožen. Město léta nedbalo na údržbu svého mostu a nyní zjistilo, že most potřebuje opravu.

Místo opravy radnice uvažuje, že dá most raději demolovat navzdory jeho historické a technické hodnotě a názoru mnoha občanů, kteří přes něj do parku Červeňák rádi chodili.

Před šesti lety vedení města prosazovalo převedení městské dopravy včetně autobusů přes tento most, nynější vedení naopak chce most úplně zničit.  

Most Červeňák je s historií Pardubic úzce spjat. Čtvrt století po něm chodili a jezdili občané přes Chrudimku v Jahnově ulici (u dnešního soudu). Specialisty 1. Železničního pluku byl most před válkou přemístěn do vojenského cvičiště, kde dále sloužil dlouhá léta až do konce října 2023, kdy jej město dalo místo opravy zcela uzavřít a začalo otevřeně mluvit o jeho demolici.  

Opravdu si necháme zničit krásný historický nýtovaný most, který se klene tiše nad Chrudimkou a stal se symbolem celého území a jeho nedílnou romantickou součástí? Most Červeňák čeká na své chodce a cyklisty, ale potřebuje nyní podporu všech pardubických občanů, kteří si váží historie svého města a uvědomují si hodnotu této památky.  

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod i zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním žádáme, aby byl most Červeňák přes řeku Chrudimku v Pardubicích opraven, aby mohl na svém místě a ve své původní podobě sloužit chodcům a cyklistům!  

V Pardubicích dne 1.6.2024

Petiční výbor: Jaroslav Svoboda, Filip Sedlák, Alena Pikáliová


Jaroslav Svoboda, Iniciativa přírodní park Červeňák    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Jaroslav Svoboda, Iniciativa přírodní park Červeňák bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...