✄ 𝐏𝐞𝐭𝐢𝐜𝐞 za okamžité ukončení spolupráce Hradu s prokremelským poradcem Martinem Nejedlým

Vzkaz prezidentovi Miloši Zemanovi coby vrchnímu veliteli ozbrojených sil a bezpečnostním složkám státu k okamžitému ukončení činnosti vlivného externího poradce s nejasně definovaným polem působnosti. 

Vzhledem k dlouholetým nadstandardním vazbám s hlavním představitelem ruského agresivního režimu, prezidentem Vladimirem Putinem a stupňující se hrozbě fatálního poškození zájmů a hodnot naší demokratické společnosti, vyzýváme: 


➤ 1. Prezidenta republiky a vrchního velitele ozbrojených sil republiky k okamžitému ukončení spolupráce s externím poradcem Martinem Nejedlým, tedy k okamžitému a trvalému znemožnění jeho přístupu k informacím i prezidentovi nebo pracovníkům prezidentské kanceláře. Jeho angažmá na Hradě, bezprecedentní vztah k hlavě státu i citlivým informacím je zcela v rozporu se zájmy naší země. 


➤ 2. Odpovědné bezpečnostní složky státu, aby zajistily přístup ke zpravodajsky citlivým informacím v nejbližším okolí prezidenta pouze osobám prověřeným na stupeň přísně tajné. 


➤ 3. Občany České republiky k maximální možné podpoře a propagaci této petice. Je vrcholným selháním všech odpovědných subjektů, že tento člověk může i v této kritické době beztrestně působit v nejvyšších patrech tuzemské politiky.

V Evropě zuří válka. My sami jsme se už jednou stali cílem teroristického útoku agentů ruské zpravodajské služby. Je třeba vyloučit jakoukoliv možnost proputinovského vlivu přímo v srdci našeho státu, tedy na samotném Pražském hradě. Angažmá explicitně prokremelského poradce je v přímém rozporu s bezpečnostní politikou České republiky a přímým ohrožením nás všech.

 

Zdeněk Rýzner & Jakub Hussar

 

jedly-hrad2.jpg

Zemanův poradce Martin Nejedlý s podobiznou Vladimíra Putina na mobilním telefonu. 

nejedly-vyznamenani-2021.jpg

7.3.2022 / Jedenáctý den ukrajinsko-ruské války. Martin Nejedlý na předávání státních vyznamenání na Pražském hradě (zdroj: ČT24). 


Zdeněk Rýzner & Jakub Hussar    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Zdeněk Rýzner & Jakub Hussar bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...