Výzva skupině PPF aby přestala podporovat proruského Václava Klause

Vážená paní Kellnerová,  

Vaše rodina je jeden z nejvýznamnějších soukromých investorů v naší republice. To přináší zodpovědnost. Jednání Vaší společnosti by mělo být vzorem pro ostatní podnikatele a občany. Nejsme si jisti, jestli je dobrým příkladem financovat někoho, kdo hájí u nás i v zahraničí zájmy Ruské propagandy, často na úkor České republiky. Dovolujeme si Vás proto vyzvat, abyste ukončili finanční podporu Václava Klause a jeho institutu.  

Václav Klaus dlouhodobě argumentuje ve prospěch Ruska. Agresivní akce Ruska veřejně ospravedlňuje a konzistentně vysvětluje, proč za ruské válečné operace může Západ. Píše o tom knihy, otevřené dopisy premiérům, rozdává rozhovory. Dobrou ilustrací může být jeho nedávné vystoupení na Primě. Václav Klaus zde například vysvětloval, že nepovažuje přesun ruských jednotek na východní Ukrajinu ovládanou proruskými separatisty za invazi. Nebo jeho dopis premiérovi Fialovi, ve kterém líčí, že už nemůže mlčet k podpoře našeho státu Ukrajině. Tento dopis je v několika jazycích na stránce institutu.  

Václav Klaus se podílí se na vytváření obrazu Ruska a Ukrajiny, který by měl být nám všem cizí. Jeho stanoviska jsou často přejímána v ruských mediích. Stávají se součástí ruské propagandy. Vystoupení Václava Klause a lidí zapojených do jeho institutu se často šíří i prostřednictvím naší dezinformační scény. Někteří Klausovi spoluautoři dokonce provozují dezinformační stránky, které byly státem zablokovány. Domnívám se, že není dobře, že na financování těchto aktivit se podílí Vaše skupina PPF.  

Václav Klaus a jeho spolek si Vaší podporu nezaslouží. Tato podpora poškozuje Vás osobně, PPF, naší společnost a renomé České republiky. Proto si dovolujeme Vás vyzvat, abyste ukončili financování celého společenství okolo Václava Klause.  

Vaše společnost také umožňuje spolku Václava Klause dlouhodobě užívat Hanspaulský letohrádek. Takové místo si už dávno nezaslouží, svými stanovisky se posunul kamsi na periferii. Letohrádek by měl mít lepší využití. Po tom, co z těchto míst v poslední době zaznělo, by letohrádek mohl sloužit jako dočasné útočiště pro utečence z Ukrajiny. Společné užívání letohrádku s utečenci by mohlo Václavu Klausovi a jeho spolku otevřít oči, co se dnes na Ukrajině děje a kde je viníkem této situace.


Jan Martínek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Martínek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...