Výzva rektorce VŠE ke stažení nominace Daniela Váni na post radního ČT

Vážená paní rektorko,  

žádáme Vás o stažení nominace PhDr. Ing. Daniela Váni, Ph.D., na člena Rady České televize na další období. Dr. Váňa v současném funkčním období nenaplňuje základní poslání radního a některými svými kroky vážně ohrožuje nezávislost České televize.  

Jako zástupci akademické obce jsme pohoršeni, že Vysoká škola ekonomická v Praze nominuje na člena Rady ČT osobnost, která kromě jiného nectí základní standardy akademické práce a účelově a neobjektivně přistupuje k interpretaci dat.  

Děkujeme.

__________________________________________________________________________

Níže přikládáme konkrétní důvody podporující argumenty výzvy ke stažení nominace (částečně převzato z medialnirady.cz):

  • V roce 2014 byl ředitelem komunikace Hnutí ANO 2011 (ceskatelevize.cz) a před tím spolupracoval s KDU-ČSL (idnes.cz)
  • měsíc po lhůtě na připomínky k výroční zprávě ČT do ní “vsunul” poznámku, že ČT neposkytuje ve vysílání  odpovídající prostor straně SPD;  udělal tak na základě chybné interpretace grafů z analýzy ČT, kdy měl za to, že zastoupení SPD v pořadech Máte slovo a Otázky Václava Moravce popisují její zastoupení v celém zpravodajství (Respekt). Zastoupení také poměřoval jen zastoupením v Poslanecké sněmovně a ne v dalších volených orgánech (Deník N). “Vytýkací věta” byla přesto ve výroční zprávě šesti členy Rady ČT odhlasována.
  • na základě “vlastní analýzy” inicioval i hlasování o střetu zájmů generálního ředitele Petra Dvořáka kvůli jeho působení ve správní radě Leica Gallery. Podle Váni ČT na svých webových stránkách o Leica Gallery v minulých deseti letech informovala asi sedmdesátkrát, což je hodně v porovnání se srovnatelnými galeriemi; podle odborníků je analýza pana Váni nekompetentní, postrádá metodiku a zastoupení ve vysílání se nedá poznat z počtu zmínek na webu (irozhlas.czRespektNewsroom 33:33)

 

Další relevantní odkazy k tématu


Zástupci akademické obce    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Zástupci akademické obce, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...