Výzva k laureátům státního vyznamenání

Já, jakožto občan České Republiky,

tímto vyzývám všechny, kterým byla prokázána pocta, a za svou činnost mají být oceněni státním vyznamenáním z rukou prezidenta republiky k tomu, aby se odmítli zúčastnit slavnostního aktu k předání vyznamenání na Pražském Hradě.

V současnosti se celá naše země potýká s pandemií Corona viru, vládou byla vydána drakonická opatření, která mají a ještě budou mít dopady na statisíce Vašich spoluobčanů. Tito spoluobčané budou omezeni ve svých životech, zaměstnáních či podnikáních proto, abychom jako národ tuto situaci mohli přežít s co nejmenšími dopady na zdraví našich rodin, kamarádů a známých. V tuto chvíli je třeba, aby tato opatření byla respektována a dodržována v maximální možné míře. Ukažte tedy prosím celému národu, že je pro Vás důležitější ukázat sounáležitost a boj za společnou věc, než osobní ocenění, byť velmi významné.

Svou případnou účastí na akci, která je minimálně sporná a kontroverzní, totiž ukážete všem, že je pro Vás důležitější osobní pocit než budoucnost Vaší vlasti.  Ukážete celému národu, že vládní nařízení mají být dodržována jen lidmi, kteří možnost volby neměli a pro privilegované platí jiná pravidla.

Za druhé světové války se královská rodina, navzdory nebezpečí, neodstěhovala z bombardovaného Londýna, aby podpořila morálku bojujících a svých poddaných. Věřte, že si Vašeho kroku budeme vážit stejně. Ukážete tím všem doktorům, sestrám, hasičům a dalším, kteří za nás bojují tu naši současnou „válku“, že jsme všichni jeden národ, za nějž se vyplatí bojovat. Jako významné osobnosti naší historie, kulturního či vědeckého života jim svým obrazným vyjádřením sounáležitosti můžete dodat kapku sil, které budou rozhodně potřebovat a která může rozhodnout třeba o záchraně života někoho, kdo je Vám blízký.

Obávám se, že v okamžiku, kdy občané této země zjistí, že nařízení platí jen pro někoho a ti vyvolení je dodržovat nemusí, může dojít k masovému porušování, jehož následky si asi všichni dovedeme představit.

K udělování Nobelových cen, které mají celosvětový dopad a laureátům přinášejí celosvětový věhlas dochází od roku 1901. Tedy déle než k udělování našich státních vyznamenání. Přesto se letošní laureáti smířili k vyhlašování online formou. Ukažte tedy všem, že jste hrdí na svou práci a své životy a nepotřebujete k tomu samotný ceremoniál.

Pokud naši výzvu akceptujete, věřte tomu, že si Vás budeme vážit nejen za vaší práci a skutky, ale v našich očích tím prokážete i vysoký morální kredit a dokážete nám tím, že jste na státní vyznamenání byli nominováni plným právem

S díky Váš spoluobčan  


Libor Rechtorik    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Libor Rechtorik, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...