Výzva demokratickým stranám: spolupracujte a přestaňte si okopávat kotníky

Opozice-1024x544.pngVážené dámy, vážení páni,

představitelé politických stran, které se hlásí k demokracii. 

Je Zelený čtvrtek, svátek poslední večeře Páně. Mnozí z Vás jste praktikující křesťané, jiní se hlásíte k evropské křesťanské tradici a hodnotám z ní vycházejícím. K Zelenému čtvrtku se váže rituál omývání nohou, služba usmíření, znamení pokory. Z obrazu Krista omývajícího nohy učedníkům vyrůstá i lidový zvyk ukončit na Zelený čtvrtek spory a hádky. Znesváření sousedé se navštěvují a podávají si ruku ke smíru. 

Právě dnes, na Zelený čtvrtek, vychází v médiích informace, že koalice Spolu se chystá k razantnějšímu postupu v kampani proti bloku Piráti + STAN. „Jsou příliš nalevo, zelení až rudí. Parta mladých lidí, která už nepamatuje komunismus a to, jak snadno se dá zneužít státního aparátu proti vlastním občanům,“ říká Marek Benda z ODS. Tedy obsahově stejná rétorika, jakou proti Pirátům používá premiér Babiš či SPD.

Podle všech odhadů bude letošní předvolební kampaň vyostřená na maximum. Sázky jsou obrovské, pro řadu účastníků se hraje o vše. Dezinformace zaplavují už nyní veřejný prostor. Zažili jsme jejich dopad v obou prezidentských kláních Miloše Zemana i v parlamentní kampani hnutí ANO 2011.

Prosíme Vás proto a vyzýváme, abyste upustili od konfrontační kampaně vůči svým budoucím koaličním partnerům. Vládu bez populistů a extremistů sestavíte jedině společně a společně potřebujete každý hlas. Na taktiku spálené země už tu odborníky máme.

Postupujte, prosím, proti dezinformacím a navzájem si kryjte záda. Jestliže se lži šíří o kterékoliv straně či politikovi, je to problém všech. Politickou kulturu máme jen jednu. Podporujte se a braňte se společně.

Ukažte, v čem jste jedineční, co dovedete lépe než jiní. Ukažte své úspěchy a zkušenosti. Představte své plány na příští léta, vždyť vězíme po uši v krizi, jakou nikdo nepamatuje. Rozhodně je o čem mluvit a co nabídnout. Nepotřebujeme rivalitu. Potřebujeme dobrá řešení a Vaše schopnosti je naplnit.Věříme, že v podzimních volbách uspějete, a držíme Vám v tom palce. 

Adresováno:

Ivan Bartoš 

Petr Fiala 

Vít Rakušan 

Markéta Pekarová Adamová 

Marian Jurečka

 

Podepsáni:

Ondřej Bednář, Karlovy Vary

Veronika Jiravová, Kostelec nad Černými lesy

Veronika Vendlová, Kněžmost

Tomáš Kuboušek, České Budějovice

Damián Koch, Praha-Suchdol

Jana Plavec, Praha

Eva Lee, Praha

Dusan Vaněk, Praha


Ondřej Bednář, Karlovy Vary, divadelník    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Ondřej Bednář, Karlovy Vary, divadelník bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...