Výstavba nové železniční stanice v Chrudimi v blízkosti sídliště a nákupní zóny Tesco

My níže podepsaní prosíme zastupitele města Chrudimi o projednání a realizaci stavby nové železniční zastávky v Chrudimi v blízkosti sídliště u stadionu a nákupního centra Tesco. Školáků a pracujících lidí, kteří dojíždějí denně za studiem či prací do Pardubic je čím dál tím více. Vzdálenost vlakového nádraží od sídlišť však nutí občany k volbě autobusové dopravy, na kterou musí mnohdy zbytečně docházet. Vybudování nové železniční zastávky by nejen zajistilo lepší dostupnost vlakové dopravy pro mnoho obyvatel Chrudimi. Dále by také umožnilo snažší nakupování lidem, kteří dojíždějí do Chrudimi nakupovat. V blízkosti této zastávky se také nachází základní a mateřská škola, plavecký bazén a stadion. Toto občanské vybavení by se tak stalo dostupné i pro lidi dojíždějící do Chrudimi. A v neposlední řadě by zastávka také zajistila snažší přístup a zkrácení doby cestování pro lidi směřující do Chrudimské nemocnice. Pro cestující do nákupního střediska a nemocnice by se celková doba cesty zkrátila zhurba o 30 minut, které jsou aktuálně nuceni věnovat cestě pěšky na a z nádraží. Pro školáky ze sídlště dojíždějící do Pardubic by se cesta zkrátila o zhurba 20 minut. Mnoho lidí by tak vybudováním této zastávky dalo přednost vlakové dopravě, která dnes opět získává na velké popularitě svou ekologičností. 


Matyáš Bubík    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Matyáš Bubík svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...