Valnevu v ČR chceme

 
Valneva je evropská biotechnologická společnost, která vyvíjí svou vakcínu VLA2001 proti nemoci Covid19 tradičním způsobem ze živého viru jeho chemickou inaktivací. Na podobném principu fungují vakcíny, které jsme všichni dostávali v dětství. Jedná se o technologicky malou úpravu existující vakcíny Valnevy Ixario proti japonské encefalitidě, která je podávána již přes 10 let a všechny její účinky jsou dobře prozkoumány (A Ixario prošla i post-klinickými zkouškami v délce 36 měsíců po původních klinických zkouškách).
 
Naproti tomu očkovací látky Pfizeru či Moderny, které se v ČR používají nejvíce, jsou takzvanými mRNA vakcínami, jež obsahují pouze genetickou informaci viru. I když dostaly vakcíny schválení regulačních orgánů, tak v současné době probíhají třetí fáze klinických studií. Byly vyvíjeny s ohledem na rychlé nasazení a jejich některé parametry (pokles účinnosti v čase) vzbuzují zásadní otázky.

Valneva VLA2001 nyní finišuje 3. fázi klinických zkoušek, namísto rychlosti byla vyvíjena s důrazem na bezpečnost. Nyní se čeká na schválení této vakcíny Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) a na počátku roku 2022 bude k dispozici. 

Evropská komise zorganizovala společný nákup těchto vakcín, ČR se k němu nepřipojila, podle vyjádření Hospodářských novin o ní není v ČR zájem. To podle našeho názoru neodpovídá skutečnosti. Současná vláda se příliš spoléhá na nástroje represe, zavádění segregace aniž by váhajícím občanům umožnila možnost výběru v důležitých otázkách vlastního zdraví.

Vyzýváme novou nastupující vládu aby objednávkami zajistila dostupnost této vakcíny pro české občany v ordinacích praktických lékařů, tak aby ti kteří se očkovat chtějí, nebyli nuceni do kontroverzních mRNA vakcín.

 

Další zdroje

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ek-schvalila-smlouvu-na-nakup-vakcin-od-firmy-valneva/2116040

https://archiv.hn.cz/c1-66998910-vakcina-od-valnevy-sazi-na-lidi-kteri-se-zatim-odmitaji-ockovat-unie-uz-si-rezervovala-60-milionu-davek

https://dfens-cz.com/zlomili-vas-a-nechate-se-vakcinovat-tak-pockejte-na-valnevu-ostatni-vakciny-jsou-vyrazne-nebezpecnejsi/

 


Monika Krizova    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Monika Krizova bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...