Stanovisko novodobých válečných veteránů Armády ČR a Policie ČR k výrokům Andreje Babiše

Stanovisko novodobých válečných veteránů Armády ČR a Policie ČR k výrokům Andreje Babiše

Jsme vojáci a policisté. Někteří z nás jsou stále v činné službě, někteří už odešli do civilu. Všichni jsme byli na zahraničních misích od Perského zálivu až po africké země, od bývalé Jugoslávie až po Ukrajinu. Viděli jsme válku na vlastní oči a zažili ji na vlastní kůži. I když jsme se vrátili zocelení a silnější než dřív, už nikdy ji nedostaneme ze svých myslí, duší a srdcí. A právě proto uděláme vše, abychom válku udrželi co nejdál od našich domovů a od našich drahých.

Jsme vojáci a policisté, ale také milující manželé a partneři, otcové rodin, synové. V našich řadách je i mnoho žen, které nesly tíhu války na zahraničních misích společně s námi a často byly statečnější a odhodlanější než my. Je nás přes patnáct tisíc. Ale každý z nás má své blízké – rodinu, příbuzné, přátele, kolegy, sousedy. To jsou stovky tisíc lidí. Téměř každý občan České republiky zná vojáka či policistu, který byl na zahraniční misi, pouze to o něm neví. U nás totiž není zvykem se k takové zkušenosti hrdě hlásit. Nadávky do žoldáků a snižování vážnosti naší profese zažíváme každý den.

Jsme vojáci a policisté a naše práce je pro nás posláním. Nečekáme za ni obdiv ani vděk. Ale nechceme snášet urážky za to, že jsme byli připraveni nasadit své životy za svou vlast a za své milované. Vyzýváme proto Andreje Babiše, aby ve své politické kampani přestal s urážením vojáků bez rozdílu hodnosti jako těch, kteří touží válčit. My jsme proti válce. Ale pokud by k ní někdy došlo, uděláme všechno, abychom vás ochránili. Budeme bojovat se stejným nasazením, s jakým jsme pomáhali při povodních, při epidemii Covid-19 nebo při odstraňování následků tornáda na Moravě. Nedopustíme, aby trpěl kdokoli, komu dokážeme pomoci.

Jsme vojáci a policisté. Jsme občané České republiky. Jsme jedni z vás.

Vážené spoluobčanky, vážení spoluobčané, pokud vás toto naše prohlášení oslovilo, podpořte nás prosím svým podpisem. Nikdo z nás, kdo sloužil s českou vlajkou na rukávu, nechce být zneužíván, urážen a osočován v rámci předvolebního boje.

Děkujeme za případnou podporu. Velice si jí vážíme.

 

Milan Cisár, rtn.

Marek Chrobok, kpt. v. v.

Tomáš Kubů, prap. v. v.

Jiří Kývala, nrtm.

Adam Maděřič, des. v z.

Daniel Píša, kpt.

Tomáš Sláma, rtn. v. z.

Petr Smola, kpt.

Tomáš Tesárek, pplk. v. v.

Libor Vaščík, nprap. v. v.


Tomáš Sláma    Kontaktujte autora petice