Státe, neznič hrad Rokštejn: vodní nádrž Střížov jen s podmínkou zachování hradu

V 80. letech 20. století KSČ plánovala zničení jedné z mála zachovalých hradních zřícenin na Moravě - hradu Rokštejna. S pádem socialismu se zdálo, že přehradu už nikdo stavět nechce. V hradní věži byla nedávno vybudována rozhledna. Zaráží ale skutečnost, že s vodní nádrží Střížov stále výhledově počítá územní plán města Brtnice. Podle https://www.brtnice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=1295&id=123993&n=uzemni%2Dplan%2Dmesta%2Dbrtnice by výstavba přehrady bez změny projektu znamenala úplné zničení hradu. Proti stavbě přehrad nejsou námitky, pokud jde ale přehradu Střížov, požadujeme změnu projektu tak, aby hrad Rokštejn zůstal zachován. Památek už jsme si po roce 1945 u nás zničili dost (celá města, románský kostel v Mnichu, desítky zámků i řadu kostelů).


Robert Keprt    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Robert Keprt svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...