Srub Slavný

Petice Leoše Mallata proti rozhodnutí Správy chráněné krajinné oblasti Broumovsko změnit stávající vzhled srubu v obci Slavný – Suchý Důl dle článku 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990Sb. o právu petičním.  

My, níže podepsaní občané České republiky, nesouhlasíme s oficiálním záměrem SCHKO Broumovsko nechat odstranit, případně „ořezat kulatiny a přesahy“, srubu v obci Slavný – Suchý Důl. K nesouhlasu nás vedou především tato fakta: ·        

  • V roce 2007 pan Mallat obdržel předběžné kladné stanovisko od SCHKO na stavbu srubu a v roce 2010 bylo vše jinak, dodavatelem stavby se stala jiná firma a SCHKO srub striktně odmítla povolit!        
  • Jedná se o ukázkovou ekologickou stavbu se zelenou střechou a nulovou uhlíkovou stopu. Na tuto stavbu bylo vydáno stavební povolení. Jedinou změnou ve stavebním povolení je vzhled stavby z „roubenky na srub“.         
  • Následná „úprava ořezáním“ není možná na základě znaleckého posudku statika.       
  • SCHKO Broumovsko běžně povoluje stavby srubů i ve vyšším stupni ochrany krajiny (Příkladem je stavba 4 srubů v obci Maršov nad Metují- s nejvyšším stupněm ochrany s nemožností další zástavby)        
  • SCHKO povolila v okruhu dvaceti km od Slavného dalších 12 srubů.    
  • SCHKO má jediný argument, proč není možné povolovat sruby v CHKO, a to studii od arch. Ivana Vorla - i zde se stavby srubu nevylučují, ale jsou přímo doporučovány. Jedná se o obec Božanov, kde je doporučení vhodné zástavby (srub, roubenka a klasický statek).        
  • SCHKO nezajímá ani názor občanů bydlících v obci Slavný. Všichni obyvatelé obce vyjádřili souhlas, jen jeden byl proti a dva se nevyjádřili. Místní samospráva také vyjádřila souhlas se vzhledem stavby.        

 

Petici sestavil a podal: Leoš Mallat                                        

                                  Jiráskova 673                                        

                                  549 41 Červený Kostelec        

                                  Tel.: 608 866 253

                                 


Leoš Mallat    Kontaktujte autora petice