BENZIN a NAFTA LEVNĚJI cestou Snížení spotřební daně a DPH na pohonné hmoty

My, níže podepsaní občané České republiky prostřednictvím této petice POŽADUJEME :

- Snížení spotřební daně u pohonných hmot na minimum
- Snížení DPH z pohonných hmot z 21% na sníženou sazbu 10%
- Zrušení povinnosti přimíchávat biopaliva do pohonných hmot

Stát nesmí nečinně přihlížet extrémnímu nárůstu cen pohonných hmot a musí přikročit k realizaci našich požadavků v zájmu zachování dopravy v ČR v míře nutné pro základní fungování státu a mobility občanů, která je základem úspěšné ekonomiky a života.
Realizací navržených opatření by mohlo dojít ke snížení koncové ceny benzinu a nafty pro zákazníka zhruba o 10 Kč na jeden litr.  

Soupis adresátů petice:
1)  Vláda ČR
2)  Poslanecká sněmovna ČR  
-----

Důvodová zpráva:

V koncové ceně pohonných hmot pro zákazníka je obsažena:
1) Cena ropy
2) Cena povinně přimíchávané biosložky
3) Marže rafinérií
 -  Marže na benzín 0,5 – 3,5 %
 -  Marže na naftu 3 – 6,5 %
4) Marže čerpacích stanic (náklady na dopravu a zisk čerpacích stanic):
 -  cca 7 % z celkové ceny
5) Spotřební daň
 -  12,84 Kč na litr benzínu
 -  10,95 na litr nafty
6) DPH (21%)
 -  (Daň z přidané Hodnoty): na pohonné hmoty se uplatňuje základní sazba ve výši 21 % a absurdně se platí nejen z ceny ropy, biosložky a marží, ale i ze spotřební daně

Obecně platí, že daně státu tvoří zhruba polovinu ceny pohonných hmot u čerpací stanice. V současnosti jsme bohužel přímými účastníky situace, kdy (zejména vlivem geopolitické situace) ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích v ČR dosahují historicky nevídaně vysokých hodnot. Dnes platíme za litr nejběžnějšího benzinu Natural někde už 45 Kč a zítra to může být snad už korun 50?!
Stát tu má být pro občany a ne občané pro stát. Pokud vstřícný krok směrem k občanům mohl být realizován v sousedním Polsku a DPH z pohonných hmot tam bylo sníženo z 21% na 8%, tak by se naše vláda měla vydat stejným směrem.
P.S. Například v roce 2019 inkaso spotřební daně z minerálních olejů (tedy zejména z benzinů, nafty a LPG) činilo téměř 94 mld. Kč, což včetně 21 % DPH činilo téměř 114 mld. Kč  

Za petiční výbor: Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.

-----

Nezapomeňte PROSÍM svůj podpis potvrdit kliknutím na odkaz ve zprávě, kterou systém pošle na Vámi zadaný email (bez toho se váš podpis nezapočítá).
Zprávu můžete mít i ve spamu. Pokud ne, zařaďte si ve vašem e-mailovém programu (např. Seznam nebo Google) doménu petice.com mezi bezpečné a pak podepište petici ještě jednou.
Jestliže vám ani poté příštích 12 hodin nic nepřijde, pošlete nám vaše jméno na adresu my@jedemeautem (jako Předmět uveďte PODPIS). Potvrdíme vás v databázi ručně.
Děkujeme


Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s.    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Mojmír Mikuláš, předseda spolku JEDEME AUTEM z.s. svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )