Otevřený dopis ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi

Komentáře

#1604

Neuznávám tělesné tresty, z vlastní zkušenosti vím že to k ničemu není.

Jakub Kopic (Česká Bělá, )

#1611

Klinicka psycholozka, psychoterapeutka, 25 let praxe v oboru, matka 2 deti

PhDr.Jana Skacelova (Ostrava, )

#1619

Podepisuji, protože zejména "elita" národa by měla být morálním příkladem ostatním. A samozřejmě nesouhlasím s bitím děti v jakékoli formě.

Katarína Vedejová (Praha , )

#1624

Jsem proti jakékoli formě násilí vůči dětem. Sama jsem vychovala tři děti bez použití trestů.

Blanka Maroušova (Brno, )

#1632

Dobro dětí mi leží na srdci. Ministrův výrok je v 21. století neuvěřitelný.

Tereza Kaiserová (Praha, )

#1634

Sama ze své zkušenosti vím, že násilí na dětech (ať už v jakékoliv podobě, ne jen fyzické) způsobuje vážné narušení sebehodnoty, sebedůvěry a sebevědomí člověka, a může celoživotně ovlivnit jeho konání, vztahy a hodnoty.

Kateřina Šlajs Kroftová (Plzeň, )

#1645

.

Jana Stará (Plzeň, )

#1651

Podepisuji protože je nepřípustné bít děti. Protože mi běhá mráz po zádech při diskusích o tom, že dostat vařechou si občas zaslouží každé dítě. Chci aby si ten kdo bude obhajovat bití svých dětí zažil stejné pohledy a slova překvapení a absolutního nesouhlasu jako kdyby vyprávěl, že bije svou manželku. A také bych si moc přála, aby každý, kdo si od srdce myslí, že to jinak nejde, mohl dostat dostatečný teoreticky základ a podporu, aby zjistil, že jinak to jde mnohem lépe.

Mgr. Veronika Cahová (Havířov , )

#1659

Jako pedagožka plně souhlasím se zněním dopisu.

Kristína Korecová (Praha, )

#1661

Podepisuji, protoze nasili plodi nasili.
Svoji dceru ucim tomu, ze NIKDO nema pravo bit ji a ona nema pravo bit nikoho jineho (mimo sebeobrany).
Konflikty se resi jinak.

Jana Hatlapatkova (Londyn , )

#1669

Biti neni metoda reseni problemu a nic, cemu by deti mely byt vystavovany a z ceho by se mohly cokoliv dobreho naucit.

Lucie Hrabcova (Lusaka, )

#1676

Je vyjadrenie pána ministra absolútne neprípustné

Michaela Gurišová (Hlohovec, )

#1677

Podepisuji, protože děti jsou taky lidi

Barbora Havlíčková (Praha, )

#1678

Protože děti jsou nám rovni, my dětmi už byli, ale dětmi ještě dospělými ne, proto my bychom jim měli cestu detstvim pomocí projít a ne ji celou ztrestat

Šárka Adamovská (Blatnice , )

#1680

Násilí plodí násilí.

Blanka Procházková (Unhošť, )

#1683

Souhlasím s výše uvedeným.

Jana Mikulenková (Praha, )

#1690

Byť třetina toho, co si dovolíme k dětem, by byla nepřijatelná pro chování mezi dospělými. Volím budoucnost přirozeného respektu, porozumění a bez násilí nejen v nejbližších vztazích.

Michal Beneš (Vyškov, )

#1694

Podepisují, protože děti jsou taky lidi.

Dominik Sauer (Praha, )

#1695

Naprosto souhlasím s touto peticí. Připojuji se k osvětě chovat se k dětem s respektem.

Michaela Růžičková (Ústí nad Orlicí, )

#1696

Se to týká i mých blízkých přátel

Kateřina Borová (Havirov 1, )

#1714

Protože je mi smutno z toho, že se schvaluje násilí na někom, kdo je na trestajícím závislý. Na někom, kdo se sám neumí a nemůže bránit.

Lenka Nováčková (Moravský Krumlov, )

#1717

Způsoby trestání psů

Musíte-li přistupovat k fyzickým trestům, pravděpodobně nejste dobrým chovatelem. Tento způsob trestání Vám autoritu nezaručí. V psovi vůči Vám nahlodáte nedůvěru a postupem času se Vás začne bát. Rozhodně tedy psa nikdy nekopejte, silně ho neplácejte, ani mu silně netlačte na záda nebo na hlavu, prudce ho netahejte za vodítko.

Vězte, že po čase důrazný hluboký hlas, udělá více užitku, než rána rukou, nebo bezhlavé ječení. Hluboký hlas připomíná psovi vrčení, proto na něj reaguje nejlépe. Vše je o trpělivosti a tréninku. Chcete-li psa odnaučit jistému chování, buďte vynalézaví.  Jídlo na stole přiklopte poklicí. Když ji pes shodí, udělá randál a pes se lekne a jídla už si časem na stole ani nevšimne.

A u dětí je "škoda každé rány, která padne vedle"?

Kučerová Jana (Praha 8, )

#1718

Protože jako babička, už vím, že tomu je tak, že děti se nebijí. Bohužel jako matka jsem to nechápala a nechala se vytočit. Svým dětem se za to omlouvám.

Lenka Švehlíková (Čáslav, )

#1725

Podepisuji, protože si nepřeji, aby členové vlády veřejně propagovali násilí.

Šárka Plocková (Praha 8, )

#1733

Podepisuji, protoze mne biti nicemu v zivote nepomohlo. Jen to znicilo krehke rodinne vztahy, sestru primelo myslet si, ze je menecenna, bratra privedlo k alkoholu. Jako rodic ted slozite s temito vzorci pracuji, abych nezpusobila to stejne svym detem.

Veronika Prokopová (Biskoupky, )

#1734

Vážený pane ministře,
moje maminka používala plácnutí, které bolelo uvnitř i zvenčí běžně k vymezení hranic. Přála bych si, aby znala jinou formu vymezení hranic a práce se svými emocemi, když jsem ji vytáčela. Ja dnes její počínání vidim jako selhání, avšak ona je dodnes přesvědčena, ze dělala to nejlepší pro mé dobro. Jednou nám se sestrou řekla, ze nás měla bít víc. Její míra je dost jiná nez ta naše. Sama byla bita jako dítě. Nejde urict, jak velká je ta oukej míra. Proto myslím, ze má byt násilí na detech v jakékoli míře zakázáno. Podepisuji, protože vymezení hranic placnutím na zadek považuji za selhání rodiče, nikoli dítěte. V tomto vztahu je dospělý ten zodpovědný, kdo by měl jit dítěti příkladem a naučit, ze se hranice nevymezují násilím. Placnutím vymezuje hranice s jinými dospělými jen pan Volný a možná par dalších. Nejsou to lidé, ve kterých bych si přála, aby můj syn viděl vzor. Jsem náhradní máma a zvláště u děti, které zažily náročný start do zivota, shledavam velmi nevhodné vymezovat hranice placnutím. Plácnutí bez omluvy je vnitřní odmítnutí, tak to dítě v ten okamzik cítí. Děti v nahrání rodinné péči již zažily odmítnutí a nevidím jediný důvod, proč by ho měly zažívat znovu. Plácnutí je selhání rodiče a má po něm následovat vysvětlení, proč se tak stalo a omluva, ze se tak stalo. Stejne tak si přeji, aby uměl reagovat i můj syn, když někdy ve vymezení hranic s jiným člověkem selže a použije plácnutí. Děkuji, ze ke svému úřadu přistupujte zodpovědně a slyšíte hlasy i těch, kteří vám psát ještě nemohou. Dětí.
Za všechny děti, které by si plácnutí nevybraly, Jitka Fialová

Jitka Fialova (Pouzdřany, )

#1752

Podepisuji, protoze naprosto souznim a vnimam, ze DETI JSOU TAKY LIDI a neni ospravedlnitelne na nich pachat nasili.

Iva Kucerova (Vacov, )

#1753

Nesouhlasím s názorem pana ministra a považuji za nepřijatelné, aby se člověk v takovéto funkci otevřene hlásil k fyzickým trestum na dětech

Nikola Křenková (Záryby , )

#1755

Je velmi důležité zareagovat na slova pana ministra tímto způsobem!

Kateřina Urbanová (Praha, )

#1763

Mám děti a nesouhlasím s tím, že by se měly děti bít.

Petra Hlavičková (Zlín , )

#1764

Moc děkuji, mluvíte mi z duše. Neustále se setkávám s tím, že lidé mají pocit, že to bez trestů vůbec nejde, že když dítě nepocítí dostatečný negativní účinek, nic dobrého z něj nevyroste. Dělá se mi z toho špatně, osvěta je potřeba a rozhovor mě hodně znechutil.

Lenka Motlochová (Praha, )

#1770

...pokud se kolega Jurečka, ze malý projev fyzického násilí pomůže nastavovat a zachovávat hranice, mohu litovat jeho výchovy, ale nemohu souhlasit s tím, že podobným přístupem vlastně legitimizuje bití dětí.
Ano, bití dětí, o nic lehčího se totiž nejedná.

David Novák (Plzeň, )

#1772

Jako pedagog vidím denně, jaký vliv mají důvěra a nenásilí - zejména v porovnání s i jen občasnými fyzickými tresty - na psychosociální vývoj dítěte.

Michal Bartoň (Bílsko-Údrnice, )

#1776

Podepisuji, protože děti jsou naše budoucnost…

Iveta Koukalová (Praha, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...