Otevřený dopis ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi

Komentáře

#409

Souhlasím v plném znění.

Jana Babáková (Šumperk, )

#411

Násilí na dětech je pro mě nepřípustné.

Lucie Trkalová (Praha, )

#413

Tresty nejsou v žádném případě výchovnou metodou

Petra Topinkova (Most, )

#416

Souzním.

Linda Zabilková (Roztoky, )

#439

Je hloupé a nefunkční vychovávat děti strachem z toho, že mužou být fyzicky trestány. Žádné dítě by nemělo mít ze svých rodičů strach.

Nikol Štemberková (Karvina , )

#441

Podepsal jsem, protože mně autorky mluví z duše a mimo jiné velmi souhlasím s tímto: "...když dospělí chtějí děti odnaučit ubližování druhým dětem, použijí fyzické násilí. Jeden z nejefektivnějších způsobů učení je učení nápodobou. Aniž by to dospělí zamýšleli, učí děti, že konflikty se řeší silou, agresí."

Jaroslav Jirásko (Semily, )

#444

Protoze mi na mých, i ostatních dětech záleží.

Veronika Jeřábková (České Budějovice , )

#445

Nesouhlasim s fyzickymi tresty.

Anna Kudělková (Olomouc, )

#447

Podepisuji, protože mi to přijde správné a souzním s vašimi názory

Vendula Kulíková (Brno, )

#450

Protože souhlasím

Jana Novakova Stará (Brno, )

#459

Protože sem žila v prostředí kde násilí nebylo pácháno jen na dětech ale I mezi dospělými mezi sebou... fyzické bití má hluboké generační kořeny a proto Je považováno za OK

Nikola Minarikova (Cambridge , )

#460

Podepisuji, protože násilí na dětech odsuzuji a nikdy se k němu nechci snížit. Odmítám relativizaci jakéhokoli, i tzv. běžného výchovného násilí na dětech. Je to hluboce zakořeněno v naší společnosti a je to špatně. Pojďme společně pracovat na uzdravení.

Aneta Franek (Štěpánkovice, )

#462

Nechci, aby fyzické násilí bylo normou pro řešení konfliktů!

Veronika Ducháčová (Praha, )

#464

Plně souhlasím se zněním otevřeného dopisu. Jsem sama mámou malé holčičky a pevně věřím tomu, že jedině děti uvědomělých a respektujících rodičů mohou tvořit uvědomělou a respektující společnost. Děti jsou naše budoucnost a to, jak s nimi jednáme, má přímou souvislost s tím, jak poté oni budou jednat se svým okolím. Osvěta ohledně vhodného nastavování hranic je přínosem pro všechny.

Anna Vecko (Praha, )

#465

Pracovala jsem několik let na OSPOD, kde jsem mj. vedla agendu CAN. Z praxe velmi dobře vím, jak velmi tenká je hranice mezi "plácnutím" a ohrožením dítěte. Taková trvzení mohou mít naprosto degradační dopad pro jakoukoli oběť násilí (ať už hovoříme o domácím násilí či jiných typech). Ve společnosti by se mělo posilovat spíše vědomí o jiných možnostech výchovného působení, podporovat přemodelování chování. Měli bychom jako společnost usilovat o preventivní působení v rodinách a poskytnutí takové podpory a intervence, jakou rodiny potřebují... především bychom se měli učit, že dítě není loutka, není méně cenné než dospělý, ale je to náš partner!

Martina Koplová (Most, )

#469

Pokud se nekdo vyjadruje jako politik, mel by o problematice mit zjistene informace. Ne si pouze zakladat na svych neodbornych znalostech, ktere v tomto pripade opravdu chybeli

Marika Hořavová (Soběchleby, )

#474

Jakožto psycholog pro děti a dospívající potkávám ty, kteří se setkávají v domácím prostředí s agresí, pravidelně a často.

Oto Dymokurský (Liberec, )

#486

Je-li něco společenskou normou, neznamená to, že je to správné. A zrovna zde jde o velice špatnou normu. Násilí je potřeba denormalizovat. A způsob, který nabízí tento dopis, je vhodný.

Jan Hlaváč (Havířov, )

#493

Nesouhlasím s fyzickým trestáním dětí.

Kateřina Jacháčková (Brno, )

#496

Podepisuji, protože násilí by nemělo být podporováno a výchovná facka nikdy nikoho morálce nenaučila.

Anna Klára Mašková (Plzeň, )

#502

Podepisuji, protože chci lepší svět pro naše děti. Protože i na základě vlastních zkušeností, ať už jakožto dítěte vychovávaného "klasicky česky", tak jako mámy, která se snaží u vlastního dítěte o jiný přístup, naprosto souhlasím se vším v dopisu uvedeném.

Eliška Svobodová (Králův Dvůr - Křižatky, )

#503

Protoze pristup k respektujici vychove je potreba dostat do vetsiho povedomi lidi v nasi spolecnosti a zmenit tim ten stary, davno jiz nevyhovujici.

Aneta Priputenová (Trutnov, )

#510

…. Protože na budoucnosti nás všech mi záleží!

Lucie Černá (Praha, )

#511

Zcela se připojuji k této petici. Z vlastní zkušenosti vím, že násilí na dětech v naší zemi nasilnikum prochází, policie případy nahlášené školou i pedagogickopsychologickou poradnou odkládá, ačkoli dítě chování nasilnika k sobě u výslechu popíše.
Násilí není řešení, a společnost, která nechce ve prospěch nasilniků chránit ty nejslabší, patří do středověku.
Proto je potřeba hlas občanů, kteří ve středověku a v paradigmatu násilí a státní podpory a ochrany násilníků žít nechtějí.
Proto připojuji svůj podpis.
Šárka Vobořilová

Šárka Vobořilová (Praha, )

#516

Každodenní široce rozšířené násilí i na malých dětech je palčivým problémem České republiky a pan ministr ho tímto výrokem legitimizuje.

Kateřina Slezáková Kramolišová (Všenory, )

#518

Podepisuji protože je potřeba, aby se dostalo do povědomí všech - a to nejen rodičů, jaké jsou vhodné přístupy a nástroje k výchově dětí. Jaký to má obrovský dopad na celou společnost a její fungování, pro další generace.

Marie Krejčová (Zürich, )

#521

P

Tereza Keprdova (Malmö, )

#532

I když mi naši dávali na zadek pouze výjimečně citila jsem se ponížena, nechtěná. Své děti učím že i ja mohu uklouznout, ale nechci dělat stejnou chybu jako mí rodiče a budit nedůvěru meho dítěte ve mě. Tresty jakékoli jsou špatné, když budeme učit i minimálně že jsou v pořádku tak svět nebude v pořádku.

Pavla Röhrichová (Polná, )

#536

Podepisuji, protoze se chovani nejen deti, ale predevsim dospelych zvrhlo v neco, v cem se opravdu tezko zije. Pojdme se vratit k laskavosti, empatii a prirozene autorite plynouci predevsim z pochopeni vyvojovych stadii detskeho mozku.
Dekuji za sebe a svou rodinu.

Jitka Pekarkova (Beroun, )

#540

Podepisuji, protože nesouhlasím s tím, že fyzické násilí na dětech je normální součástí výchovy.

Martina Prajzová (Praha , )

#549

Se těším na svět bez násilí.

Adéla Kloučková (Hejnice, )

#559

Podepisuji jako psycholozka pracujici s traumatizovanymi detmi. Nasili plodi jen nasili. Vychova ma mnoho a mnoho moznych nastroju, ktere muzeme vyuzivat k tomu, aby z nasich deti vyrostli dobri lide. A je opakovane prokazano, ze biti do techto nastroju nepatri.

Mgr. Helena Vilemova (Valasske Mezirici, )

#560

Podepisuji, protože jako matka, sociální pedagog, terapeut, a především člověk, který si váží integrity a důstojnosti každého jedince nemohu schvalovat výroky, které jakýmkoliv způsobem schvalují, či dokonce "ve výjimečných případech" doporučují jakoukoliv formu násilí na dětech.

Petra Blažková (Praha 3, )

#562

Protoze je potreba zmenit celkove pristuo k detem

Jana Benesova (Přeštice, )

#565

Chci, abychom se od "to je přece normální", "jinak to nejde" a "počkej, až budeš mít vlastní děti" konečně posunuli do 21. století.

Alois Sečkár (Praha 4, )

#569

Jsem pedagog a máma a s výroky pana Jurečky nesouhlasím

Martina Mrázová (Most, )

#572

Podepisuji, protože jsem pro lidskost a morální hodnoty ve spolecnosti. Násilí vzdy plodí násilí.

Lucie Koštejnová (Polevsko, )

#576

Podepisuji, protože po 36 letech pedagogické praxe jsem si jistá, že každá forma násilí na dětech je špatná a má neblahé následky.

Marie Libichová (Most, )

#582

To co si člověk nedovolí k cizímu dospělému, to by si neměl dovolit ani ke svému vlastnímu dítěti.

Sylvie Pešavová (Karlovy Vary, )

#585

S výše uvedeným naprosto souhlasim

Iva Moravec (Brno, )

#589

Nechci, aby další generace dětí zažívaly celoživotní traumata, ze kterých se třeba nikdy nevzpamatují jen proto, že panuje nesmyslný a mnohokrát vědci vyvrácený názor aka “jedna facka neublíží”. Jen proto, ze někdo vštípil našim předkům, ze tohle chování je “standartní” neznamená, že stejnou chybu musíme opakovat i my.

Nicole Hubičková (Kutna Hora, )

#591

Chci, aby se respektující výchova dostala do povědomí více rodičů a aby ji nezaměňovali s pojmem "volná výchova".

Michaela Krnáčová (Prostějov, )

#596

... to tak prostě je s díky za skvělou a podloženou argumentaci

Jan Husák (Plzeň, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...