Otevřený dopis ministru práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi

Komentáře

#203

Rodinné vazby, vývoj dětí a mezilidské vztahy v této zemi jsou skutečně v ohrožení, tak jak se, pane ministře, obáváte. A to právě v důsledku takovéhoto jednání a vyjadřování se.

Tereza Škrdlantová (Brno, )

#207

DĚTI JSOU TAKY LIDI!!! 🙏❤️🍀

Linda Blohonová (Benátky nad Jizerou, )

#218

Vnímám respekt k dětem a mezi lidmi a přírodě jako to nejdůležitější pro pozitivní změnu ve společnosti.

Mojmír Macek (Černošice, )

#222

Jsem pro respektující výchovu.

Lýdie Turská (Štramberk, )

#225

S tímto dopisem jednoznačně souhlasím.

Hana Jägermannová (Ostrava, )

#226

Podepisuji, protože vnímám velkou nespravedlivost, kterou bití dětí představuje. Vztáhnout ruku na kohokoliv dospělého, tak je to násilí. Ale vztáhnout ruku na dítě , na slabšího, je v pořádku ? Ano, každý máme v sobě zafixované vzorce , kdy plácání, bití bylo v pořádku. Je na nás, abychom tyto vzorce potlačili a snažili se vychovávat děti jinak, než za pomoci násilí.

Marie Juříčková (Podivín, )

#228

Bít děti by mělo být nezákonné. Ne adorované v médiích – a ke všemu ministrem.

Ondřej Hanus (Nemějice, )

#231

Podepisuji, protoze tohle je nesmirne dulezite tema pro vsechny lidi bez rozdilu. Protoze i pouhe placnuti pres zadek zanechava velmi neblahe dusledky. Placnout pres zadek dospeleho nebo dat facku zene je v nasi spolecnosti vnimano jako prekroceni urcite hranice slusneho chovani, stejne jako kdyz dite bouchne do jineho ditete, tak proc dospely dite bouchnout muze a je to v poradku? Nedava to prece smysl, navic co dite vidi, to drive ci pozdeji zacne samo delat.

Magdalena Krutská (Praha , )

#234

Naprosto nesouhlasím s tím, aby bylo společensky v pořádku využít sílu a převahu nad dítětem a bít jej v jakékoli formě a intenzitě. Je to ostudný relikt minulosti a páchá velké škody. Žádám o zákaz fyzických trestů v našem trestním zákoníku.

Michaela Trávníčková (Frýdek-Místek, )

#238

Dítě má svoji lidskou důstojnost úplně stejně, jako dospělý člověk. Proč je dovoleno fackovat děti, když je zakázáno fackovat dospělé?

Alena Nehudkova (Brno, )

#241

Plně souhlasím se zákazem fyzických trestů na dětech. Děti potřebují znát hranice a být usměrňovány, vychovávány, ale ne prostřednictvím násilí. Souhlasím i s nepostihovánim rodičů. Změna nenastane hned, ale proto je důležité je vzdělat a nabídnout potřebnou pomoc a podporu.

Terezie Krasenska (Derby, )

#242

Jako matka a jako učitelka jsem se setkala s propagaci fyzického násilí od učitelek základní školy v Šanově okr. Rakovník v součinnosti s mistni policií . Dodnes mám já i dítě trauma. Jsem zásadně a důsledně proti fyzickému a psychickém týrání děti. Tuto zásadu ctim celý svůj život a nikdy se jí nevzdám ani navzdory vydírání a šikaně, kterým jsem byla vystavena, protože jsem se postavila násilným praktikám vůči dětem na odpor.

Olga Beulakkerova (Rakovnik, )

#245

Přijde mi absurdní učit dítě správnému chování prostřednictvím trestů. Prohlubuje se tím nepochopení v rodině. Ponižování druhé bytosti nikdy nevedlo ke skutečně pozitivní vnitřní změně. Jestliže není nutné používat fyzické tresty při výcviku zvířat, tím spíše je jejich používání absurdní u dětí.

Štěpánka Čížková (České Meziříčí, )

#247

Mám svá traumata z dětství a dceru. Celý život se budu snažit chovat se k ní s úctou a cítím to jako nutnost. To my jsme ji přivedli na svět, byla naše přání a stala se naším životem. My rodiče jsme jejím průvodcem, ochráncem a bezpečným přístavem. Chybami se učí i dospělý člověk. V nové práci také psychicky ani fyzicky nepotrestá nikdo nováčka, dostane čas a prostor se vše naučit. Proto se ani dítě nesmí trestat za chyby. My rodiče musíme vždy najít příčinu a dítěti pomoci. Moc děkuji za to co děláte.

Jitka Mikulcová (Uherské Hradiště, )

#252

Podepisuji, protoze sama jsem se s timto setkala a nasledky toho vseho si ponesu po cely zivot. S vyrokem pana Jurecky nesouhlasim a preji si, aby se tato slova dnesni spolecnosti jiz nikdy nenesla a uz vubec ne z pozice politika. Pokud si budeme vytycovat hranice “lepnutim”, muze si pak dite stejnym zpusobem vytycovat hranice ve skolce, ve skole, do budoucna treba vuci svemu zamestnanci? Je to absurdni. Nasili se ma co nejvice eliminovat, ne ho podporovat. Dekuji, ze mohu tuto petici podepsat.

Marie Bohoňková (Praha, )

#255

Podepisuji, protože bité děti, které se staly dospělými, své děti i v další generaci zpravidla bijí. A tyto metody obhajují jako dobré, ačkoli je jako takovými, když byli malí neshledávali. Proto jsem velmi pro, aby vysoce postavení politici vážili svá slova, měnili své zastaralé názory, učili se z nově dostupných poznatků a byli vzorem v tom, jak o takto důležité a rozšířené problematice v České republice uvažovat a hovořit.

Kristýna Farkašová (Srbsko U Karlštejna, )

#261

Bez komentáře :-/

Jan Hladký (Trhové Sviny, )

#264

Souhlasím s tím co je v dopise uvedeno, a přijde mi správné zakázat fyzické tresty

Hana Rožánková (Praha, )

#266

Upozorňovat na běžné výchovné násilí v Česku je prý stejně marné, jako na alkoholismus v Rusku.
Je to bohužel tak nějak součástí naší kultury. Třeba se to krůček po krůčku podaří změnit. Jeden z takových krůčků může být otevřený dopis ministru Jurečkovi, který "malé" násilí na dětech veřejně legitimizuje.

Michaela Hejlová Barlatovová (Holice, )

#269

Naprosto souhlasim s vyse uvedenym. Jakakoliv forma fyzickeho trestu je jen nezvladnuti situace rodicem a v zadnem pripade nesmi byt pouzito k nastaveni mantinelu ci snad jako vychovny prostredek.

Eva Němcová (Faringdon, )

#283

Sama mam male dite, chci mu urcovat hranice ale laskave. Ne bitim. Žádne dite si nezaslouzi ani vychovny pohlavek. Me samotnou mama davala mama vychovne na zadek, pohlavky, a rozhodne na to nevzpominam hezky.

Lucie Hronová (Lázně Belohrad , )

#288

Jakekoli nasili je spatne.

Petra Kubátová (Ústí nad Labem, )

#295

Podepisuji, protože pro mě neexistují různé stupně či druhy násilí. Násilí ve 21 století nemá mít ve společnosti své místo a schvalování jeho uplatňování na ty nejslabší znás je pro mě projevem selhání celé společnosti.

Ivana Prochazkova (Světice, )

#301

Podepisuji, protože bych si přála, aby už fyzické tresty nebyly v naší společnosti něčím, co je běžné a naprosto v pořádku.

Monika Brychtová (Praha, )

#303

Toto téma je velmi důležité, musí se o tom mluvit! Aby se něco mohlo změnit.

Saša Buryánková (Roztoky , )

#304

Naprosto souhlasím

Evi Pavlíková (Ceske Budejovice 1, )

#312

Nasili na detech v jakekoliv forme povazuji za nepripustne. Povazuji za stejne nepripustne, aby vrcholny politik nasi zeme daval svymi projevy takovemu chovani zelenou. Kdybych volila metodu naseho ministra, zrejmne by si zaslouzil mnoho vychovnych facek. Protoze ale nasili odsuzuji, zaslouzi si nas ministr rozsirit obzory, seznamit se s fakty a znovuzhodnotit svuj nazor a retoriku svych verejnych projevu.

Barbora Vlasova (Praha, )

#315

Mj. proto, že je pro mne (nejen) jako pro pracovníka v oblasti sociálně-právní ochrany dětí zcela nepřípustné, aby se ministr práce a sociálních věcí vyjadřoval k problematice fyzických trestů takovýmto způsobem.

Kateřina Pařezová (Praha, )

#318

Jednoznačně se s obsahem dopisu ztotožňuji, sama jsem prošla cestou k pochopení, že láska, důvěra, bezpečí a respekt jsou tou nejvhodnější formou vychovy a vzdělání, kterou chci svědomitě předávat dál. Násilí do rodin, ani jinam, nepatří! A to chceme učit své děti.

Michaela Kottová Lišťáková (Březno u Chomutova , )

#324

Podepisuji, protože plně souhlasím s obsahem tohoto otevřeného dopisu.

Martina Koleckarova (Pohořelice, )

#327

průvodkyně na 4. ScioŠkole

Mgr. Klára Perlíková, Ph.D. (Praha, )

#330

Mně se to zas tak nelíbilo.

Štěpán Jurečka (Rokytnice u Přerova, )

#341

Jako maminka dvou holčiček 2,5 a 9 let naprosto s panem ministrem nesouhlasím.
Respektující výchova je nade vše a hlavně “ děti jsou také lidi “!!!

Tereza Nekolová (Praha 5, )

#344

Podepisuji a věřím, že čas na změnu už dozrál...

Lenka Janíková (Brno, )

#346

Protože násilí plodí jen další násilí a sama si velmi živě pamatuji, jak jakákoliv agrese, ve mě vyvolala jen další vztek a vzdor.

Anna Přibylová (Postřelmov, )

#349

Věřím, že jakýkoli akt násilné agrese proti jiné lidské bytosti je morálně zavrženíhodný.
Psychické týrání a tresty považuji u dětí taktéž za morálně zavrženíhodné a překonané. Vymezení vzájemně respektujících vztahů je správnou cestou.

Ondřej Krumpolec (Chodov (okres Hlavní město Praha), )

#352

protože násilí není řešením konfliktů mezi dětmi a dospělými.

Vitalie Dalecká (Praha 7, )

#361

Souhlasím se vším výše uvedeným.

Karolina Veselá (Praha, )

#363

... děti jsou naše budoucnost a obraz nás samých. Je potřeba o sebe vzájemně pečovat, ne se trestat.

Evelína Vaněk Síčová (Ostrava, )

#364

Podepisuji, protože považuji za nepřijatelné, aby se představitel vlády ČR snažil veřejně legitimizovat fyzické trestání dětí - nejzranitelnější skupinu naší společnosti. Jakákoli forma agrese je vždy selháním a nelze ji ničím obhajovat.

Lucie Doležalová (Praha, )

#369

Proc by deti meli byt neco mene? Proc domaci nasili na zenach je trestne a na detech se pachat muze? Maji mit stejna prava a nasi uctu.
Deti jaou odrazem vychovy. Rozhodne nesouhlasim s uplatnovanim sve moci na bezbranych bytostech, ktere mame chranit a milovat.

Iva Rybicka (Cesky Tesin, )

#373

Všechny fyzické tresty, které jsem zažila byly pro mě pouze známkou slabosti a důvodem ke ztrátě respektu vůči člověku, který mě uhodil.

Barbora Michovská (Ústí nad Labem, )

#377

násilí plodí násilí a dokud budeme považovat bití dětí za normální, či dokonce výchovné, nemůže od těch dětí čekat, že budou (teď i v budoucnu) mírumilovné a budou k problémům přistupovat s chladnou hlavou a pragmaticky, jak to po nich mnohdy žádáme. dokud se k nich budeme chovat bez respektu, nelze čekat, ze se ony budou chovat s respektem k ostatním

Derica Štefková (Brno, )

#378

Jsem přesvědčená, že vychovávat dítě jde i bez fyzického i psychického násilí. Jde o to, jak se s dítětem komunikuje, jak se k němu přistupuje. Zároveň to ale neznamená, že nenastavuji hranice. Ty jsou potřeba, ale jde to i bez násilí a autoritativního přístupu. Jenže to stojí víc práce sama na sobě. Fyzický trest je jednodušší, proto je to podle mě tak populární obhajovat. Z toho důvodu apeluji na lidi, kteří mají možnost dělat osvětu, aby se snažili v tomto směru naši společnost informovat, vzdělat a podpořit pro změnu chování k dětem. Díky tomu můžeme zajistit opravdový demokratický stát.

Radka Plecháčková (Praha, )

#381

Podepisuji, jako ředitelka SOS dětských vesniček často slyším příběhy dětí, které byly vychovávány tímto způsobem, je naší povinností tomu předejít.

Jindra Šalátová (Jesenice - Zdiměřice, )

#384

Protoze je krok dopredu 👍

Pavel Škop (Ostrava, )

#397

Celospolečensky tolerované násilí na dětech vypovídá o naší společnosti mnoho. Facky a plácání po zadku do zdravého vzahu mezi rodiči a dítětem nepatří. Studie jasně ukazují, že fyzické trestání dětí (pohlavek či facka) dítěti ničím neprosívá, naopak mu škodí. Přestaňme obhajovat a tolerovat neobhajitelné a škodlivé chování vůči dětem, tomu nejdražšímu, co máme...

Kristýna Ruferová (Jaroměř, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...