NE:BRZO - stavíme se za maturanty, studenty, děti a jejich rodiče

Komentáře

#2

Nechci dát syna mezi nemocné děti

Magda Čerhovská (Liberec, )

#7

Souhlasím

Valerie Volna (Frydek-Mistek, )

#13

Podepisuji, protože jsem si vědom vážnosti epidemiologické situace. Mám chronické zdravotní problémy a koronavirus pro mé zdraví může znamenat velké problémy

Jonáš Výmola (Frýdlant nad Ostravicí, )

#16

Nesouhlasím s návratem do škol. Sama jsem Covid-19 prodělala a pořád mám příznaky (28.den). Ani bych nezvládla tak dlouhou výuku v kuse (kvůli nemoci) a ještě navíc v roušce.
Vůbec mi to nepřijde správné. Když se teď vše zavíralo, bylo kolem 3.000 nakažených denně, teď jsme na úplně jiném čísle...
Takhle bude akorát ,,třetí vlna" a to hodně brzy.

Radana Budzanowská (Praha, )

#17

Protože nechci, aby se zbytečně vše urychlilo a my pak byli opět jako na začátku. Raději ještě dva měsíce distanční výuky zkousnu.

Eliška Kunstová (Ivančice, )

#24

Souhlasím

Anna Záhravská (Praha 5, )

#28

Navrát dětí do škol před koncem roku nepovažuji za bezpečné.

Martina Dufková (Brno, )

#30

Děkuji vám, stejnou petici jsem chtěla vytvořit také. Tématem se zabývám dlouhodobě, píšu o něm články a založila jsem skupinu, která má 7000 členů - Pacienti s Covid 19 v Česku a na Slovensku. Data ukazují, že děti jsou bezpříznakoví přenašeči a otevřením škol ohrožujeme všechny rodiny a jejich příbuzné. Distanční výuka je dostačující a do vakcíny to ráda vydržím, než si ohrozit příbuzné.

Tereza Boehmová (Praha 10, )

#41

Návrat děti do škol považují za neodpovědné riziko šíření nákazy.

Ivan Kaufmann (Doubravčice, )

#52

Je příliš brzo, nedáváme prostor mezi jednotlivými rozvolněními.

Daniela Surovcová (Frydek-Mistek , )

#55

Nesouhlasím s otevřením škol, protože riziko nákazy je nyní velmi vysoké. Čím dříve se školy otevřou, tím dříve se zase budou muset zavřít a bude to stát životy mnoho lidí, zbytečně.
Distanční výuka funguje.

Aneta Glaubaufová (Kladno, )

#56

Podepisuji,protože nesouhlasím s unahlenym rozvolňováním protiepidemickych opatření. Také mám strach o svého syna, kterého se týká návrat do škol už od 18.11.

Daniel Šimek (Mělník, )

#57

Otevření škol je velmi unáhlený a nekoncepční krok

Denisa Tichá (Tábor, )

#59

Podepisuji protože souhlasím s tím, že pustit děti do škol je vzhledem ke stále vysoké virové nalozi v populaci vysoce rizikové. U obchodu mám volbu zda tam jít, u skol nikoli. A zcela sobecky si chci užít Vánoce v klidu a v rodinném kruhu a nemuset vynechat návštěvu prarodičů, což bych,v případě, že by děti byly v prosinci ve škole, musela.

Martina Ponertová (Praha 2, )

#67

Uvědomuji si nebezpečí Covid 19 a nechci riskovat životy a zdraví mých blízkých.

Zuzana Slepakova (Frýdek Místek, )

#68

Pouštět děti do skol v době, kdy jsme (snad!) dosáhli vrcholu křivky nově nakažených (a tedy maxima aktuálně nemocných) v této vlně epidemie, je krajně nezodpovědné - hodně dětí nemá žádné příznaky, a přitom mají v dýchacích cestách takovou nálož viru, se kterou by byl dospělý už dávno na JIP. Navíc, mezi prvními nakaženými budou samozřejmě učitelé, kteří vzhledem ke svému průměrnému věku z velké části patří do ohrožených skupin.

Stepan Ton (Praha, )

#71

Je timto zpusobem mozne zamezit sireni viru.

Romana Franková (Praha 6, )

#72

Je to naprostej nerozum. V létě se to mohlo krásně zastavit, jenže nikdo "se nechtěl nechat omezovat nahubkama". Teď tuhle sobeckost mají odnaset děti a následně jejich prarodiče? Nasrat!

Josef Poživil (Čáslav , )

#76

Jsem ohrožená skupina žijící s vnoucatkama

Ilona Beranová (Stochov, )

#78

Současná situace není rozhodně příznivá k návratu dětí do škol.

Barbora Poláková (Plzeň , )

#84

Jsem profesor imunologie a zcela souhlasim.
Zdenek Hel
Professor,
Departments of Pathology and Microbiology
The University of Alabama at Birmingham
USA

Zdenek Hel (Birmingham, )

#87

Nesouhlasím vzhledem k situaci s otevřením škol. Počty nakažených jsou jen o trochu nižší, než když se školy právě kvůli vysokým počtům pozitivně testovaných uzavřely.

Tereza Hamerská (České Budějovice , )

#89

Vakcína je za dveřmi a vracet děti do škol je zbytečně riskantní.

Tereza Kopecká (Praha, )

#90

I když distanční výuka je mnohem náročnější a určitě nemá tu efektivitu, jako výuka prezenční, nerad bych se dočkal po avizovaném rozvolnění opět okamžiku, kdy se epidemie opět rozroste. Není vyhráno a sledujeme to, že u našich sousedů se nyní školy také zavírají. Jsem přesvědčen, že pokud nyní zachováme minimální kontakty a epidemie bude brzdit, je možné po vánočních prázdninách obnovit výuku v podstatě v plném rozsahu. Teď by to zase bylo všechno jen tak napůl. Je to nepříjemné, raději bych byl s žáky už ve škole, ale raději to vydržím teď, než abychom to v únoru zažívali už potřetí.

Marek Šváb (Trutnov, )

#94

Epidemiologická situace v Česku není stabilní natolik, abychom si mohli dovolit posílat děti do škol.

Vendula Petrů Hegerová (Brno, )

#98

Podepisuji, protože unáhlené rozvolňování neodpovídá epidemiologické situaci a bude mít za následek opětovný nárůst infekce v populaci.

Liba Vojteková (Břeclav 4, )

#102

Podepisuji neboť to co děláte je nesmysl mám doma tři děti z toho jednoho druháka a jednoho čtvrťáka jednoho budu muset odvést do školy a druhý bude doma a bude potřebovat pomoct s připojením do online výuky... chudáci ti prcci kteří budou 5 hodin sedět v roušce😡😡😡

Ivča Coufalová (Bohumín, )

#105

Podepisuji petici, protože jsem přesvědčena, že otevření škol je předčasné.
Je potřeba léčit také jiné diagnozy než covid. S předčasným návratem dětí do škol dojde opět k zhoršení situace v nemocnicích, ale zvýší se opět i úmrtí.
Počet nakažených v době rozhodnuti o zavření škol byl:
12.10. 4300 a 13.10. 8250.
V tomto týdnu 9.11. až 13.11. je počet nakažených 6 000 až 9 000 a my otevíráme školy?
To, že je nižší R neznamená, že se během pár dnů nezvýší.

Marie Skácelová (Švábenice, )

#114

Podepisují, protože se obávám, že díky tomuto kroku budeme tam, kde jsme byli na začátku, než bylo nutné vše uzavřít. A doplatí na to opět stáří a chronicky nemocní, odnesou to opět zdravotníci a bude omezena lékařská péče. Prioritou by měla být stabilizace zde.systému, nikoliv jeho devastace. Coby chronický pacient nyní omezení lékařské péče pociťuji na vlastní kůži a nehodlám nadále tímto způsobem fungovat. Opět se vše bezmyšlenkovitě uspěchá a opět budeme v háji.

Anna Macháčková (Břeclav, )

#121

Toto rozhodnuti povazuji jako nebezbecny krok, ktery povede k masivnimu sireni viru a vyraznemu navyseni nemocnosti obyvatelstva a umrti. Dojde k jeste vetsimu zahlceni zdravotnickeho systemu, pretizeni unavenych zdravotniku. Pominu-li zdravotni dopad, etickou stranku, tak dusledkem budou daleko vyssi ekonomicke ztraty, nez kdyby k temto nekoncepcnim krokum nedochazelo.

Eva Klemova (Pardubice, )

#126

Brzký návrat do školy považuji za naprosto šílený a epidemiologicky velmi nebezpečný nápad.

Natálie Hranická (Úvaly, )

#128

Návrat do školy by znamenal zcela zbytečné promořování populace a něčeho takového se rozhodně v zájmu zdraví všech obyvatel ČR odmítám účastnit.

Anna Novotná (Říčany, )

#129

Nepřipadá mi to rozumné v této situaci

Lucie Sojková (Praha 8, )

#130

Je stále velký počet nakažených v populaci. Hrozí velké riziko pro učitele, zejména staršího data narození, na které nikdo nemyslí.

Jitka Nová (Teplice, )

#132

Patřím do rizikové skupiny a nechci v blízké době posílat své děti opět do školy.

Milan Dvořák (Kolín, )

#134

To považuji za předčasné a situace bude zase katastrofa.

Robin Aiko (Uherské Hradiště, )

#136

Považuji návrat dětí do škol za této situace nepřípustný. Nechci své děti a rodinu vystavovat zbytečně riziku zavlečení nákazy, nechci ohrozit jejich zdraví.

Hana Zajícová (Rokycany, )

#147

Obávám se, že po Vánocích zde máme tímto stylem třetí vlnu.

Jiří Mrňa (Praha, )

#158

Návrat žáků a studentů do škol před dosažením dlouhodobě stabilní sestupné trajektorie epidemie a snížením denního počtu nových případů na jednotky považuji za zločin šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti.

Michal Pondělíček (Praha 4, )

#170

Protože je brzo.

Michaela Hudská (Habartov, )

#183

Podepisuji, protože nemyslím, že je to pro děti bezpečné.Minimálně pro naší dcerku.Má astma.Nehledě na to, že my iba také a má manželka má i roztroušenou sklerózu.

Roman Kulík (Praha, )

#200

Podepisuji, proto, ze se rada ridim fakty. A faktem je, ze hned po otevreni skol, zacali cisla nakazenych, hospitalizovanych, i mrtvych rust.

Lucia Soukupová (Praha, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...