Otevřený dopis ministryni práce a sociálních věcí ve věci deinstitucionalizace ze 6. 5. 2020

Komentáře

#2

Podepisuji, protože souhlasím.

Naděžda Škrabalová (Ponikev, )

#5

Podepisuji, protože svoboda je pro mě v životě důležitá, a přeji si, aby ji měl šanci, pokud o ni stojí, zažívat v naší zemi kdokoliv bez rozdílu...

Kateřina Krčmářová (Orlová-Poruba, )

#8

Podepisuji se pod každé slovo petice. Deinstitucionalizaci v ČR nikdo centrálně negarantuje, systematicky neřídí ani politicky nezaštiťuje. Jednotlivé aktivity vycházejí zpravidla od jednotlivých zřizovatelů či max. z iniciativy jednotlivých krajů. To, že máme v ČR stále ústavní instituce pro děti do tří let považuji za neuvěřitelně škodlivé a stydím se za to. Ale stydět by se měli jiní.

Hana Šeráková (Křižanov, )

#15

Stále chybí zásadní systémová podpora terénních služeb jak pro rodiny s dětmi, tak pro lidi s postižením. Vždyť je to jasné jako facka, že kdyby se peníze investované do ústavů investovaly do samotných lidí, do pomoci jejich rodinám, bylo by to velké plus pro jednotlivce i pro celou společnost.

Radek Šoustal (Ostrava, )

#16

Podepisuji, protože pracuji v oblasti poskytování sociálních služeb a velmi stojím o deinstitucionalizaci.

Jana Peřinová (Slatiňany, )

#17

Zcela souhlasím s dopisem a velmi se obávám, že proces deinstitucionalizace, který už dlouho klopýtá se zcela zastaví.

Jana Horáková (Liberec, )

#29

Podepisuji, protože jsem předsedkyně Asociace komunitních služeb péče o duševní zdraví a jsem přesvědčena o tom, že stávající systém velkokapacitních služeb nemůže naplňovat potřeby lidí s handicapem.

Blanka Veškrnová (Popůvky, )

#35

Deinstituonalizace je neuchopené téma, kterému chybí jasné vedení ze strany státu a je často jen na vůli poskytovatelů nebo zřizovatelů, jak s ním naloží. Deinstituonalizace pro mě znamená zásadní krok ke svobodě lidí s postižením, k podpoře jejich aktivního zapojení do běžného života a možnost svůj život řídit a ovlivňovat, třeba s podporou komunitních služeb.

Jana Ochotová (Olomouc, )

#37

Kočka Rostislav

Rostislav Kočka (Ostrava, )

#39

Podepisuji, protože jsem přesvědčena o nutnosti dodržovat právo na běžný život VŠECH občanů a o ne-kvalitě a nebezpečí života ve velkých ústavních zařízeních.

Pavla Kovářová (Vranov, )

#42

Souhlasím s uvedenými skutečnostmi.

Zbyněk Roboch (Praha , )

#50

Mám postiženého syna a velmi se bijím o jeho budoucnost.Co s ním bude až já tady nebudu.

Ivana Kollárová (Ostrava, )

#54

Ze své práce s uživateli s duševním onemocněním vím, jak důležité jsou pro kvalitu jejich života vazby na rodinu a přirozené prostředí, které jsou dlouhodobým pobytem v ústavní péči zpřetrhány.

Věra Němcová-Šámalová (Liberec, )

#55

Přečtěte si, prosím, konečně Úmluvu (CRPD) a začněte se skutečnými změnami!

Zuzana Navrátilová (Jablonec nad Nisou, )

#57

Svědectví o tom, jak se můj život proměnil (betty.mabel227@gmail.com)

Jmenuji se Eliška Tereza, bydlím v Praze a jsem dnes šťastná žena? Řekl jsem si, že jakýkoli půjčovatel půjčky, který by mohl změnit můj život a život mé rodiny, doporučím jim jakoukoli osobu, která hledá půjčku. Pokud potřebujete půjčku a jste si stoprocentně jisti, že půjčku splácíte, kontaktujte je prosím a sdělte jim, že vás Eliška Tereza odkázala. e-mail paní Betty Mabel prostřednictvím: (betty.mabel227@gmail.com) Její telefonní číslo Whatsapp: +1 (929) 267-7281

Eliška Tereza (+1 (929) 267-7281, )

#59

Jsem pečující a situace je již neudržitelná !!!

Marie Čalkovska (Brno, )

#60

Podepisuji, protože nikdo by neměl být nucen žít v neosobním prostředí velkých ústavů, kde o jeho životě rozhodují jiní lidé.

Michaela Frank Uchočová (Ostrava, )

#61

Jako sociální pracovnice i jako předsedkyně spolku NEBUĎ NA NULE, z.s. - unie sexuálních důvěrníků vnímám velkou potřebnost znovurozběhnutí procesu deinstitucionalizace směrem k opravdovému komunitnímu životu. Kvalita života lidí s postižením je v komunitě nesrovnatelně vyšší. Zároveň nám chybí podpora terénních služeb, aby mladí lidé s postižením do institucí nemuseli, když rodině docházejí síly. Se zněním otevřeného dopisu souzním a doufám v jeho širokou podporu a realizaci změn.

Hana Šimáčková (Hradec Králové, )

#66

Bezvýhradně souhlasím s tímto dopisem.

Růžena Bergmanová (Liberec, )

#70

Dodrziavanie ludskych prav vsetkych ludi bez rozdielu,t.j. bez ohladu aj na zdravotne postihnutie,ma byt prioritou statu/vlady a ma preto prijimat konketne opatrenia a nielen deklarovat na papieri,ten sam o sebe nikomu nepomoze a hlavne nezmeni zivoty tisicov ludi v ustavoch.

Lydia Brichtová (Bratislava, )

#80

Podepisuji, protože znám problémy klientů z terénu i institucí a sama se během celé své praxe snažím ozlepšení jejich podmínek.

Hana Mudrová (Hranice v Čechách, )

#81

Souhlasím

Lenka Turková (Zlaté Hory v Jeseníkách, )

#87

S otevřeným dopisem zcela souhlasím a má zcela mou podporu

Jakub Vybíral (Mělník, )

#96

Změna systému je nutná a teď je to obzvlášť patrné.

Barbora Kratochvílová (Praha , )

#102

Podepisuji, protože souhlasím.

Ludmila Bohmova (Tuchomerice, )

#107

Protože souhlasím s tím, že ústavní péče není jediné správné řešení.

Marcela Lukešová (Kolová, )

#114

Ústavy nejsou místem pro život. Je to ostuda a je třeba to změnit.

Žofie Látalová (Praha, )

#128

Brožková

Alena Brožková (Náměšť nad Oslavou, )

#129

Stav, v jakém je v naší zemi ústavní péče, neodpovídá tomu, že je již 21. století. Velké ústavy s množstvím nemohoucích lidí jsou ostudou Česka a vůbec nevyhovují potřebám klientů.

Lenka Štrosová (Rovina, )

#136

hana grygarova

hana grygarova (Brno, )

#141

Protože vím, jak mentálně postižení dokážou fungovat, když mají příležitost. Na pracovní stáži v Dánsku jsem to viděla na vlastní oči. Nechci být 30 let za nimi!

Dagmar Schönová (Olomouc, )

#142

Změna je nutná❤️

Jana Kaše (Svinaře, )

#145

Pracuji v sociální službě, která se transformovala z větsiho DZR na komunitní typ bydlení což má velikou výhodu nejen pro klienty,ale i zaměstnance.

Veronika Kudláčková (Hlinsko, )

#163

Podepisuji, protože je takové dožití nedůstojné a náš stát dává málo na sociální podporu.

Jana Kučerová (Klatovy, )

#164

je mi líto nás lidí, abychom byli odsouzeni k životu za zdmi ústavů

Jakub Barčík (Praha, )

#168

není mi to jedno!

Lenka Štrymplová (Jílové, )

#179

Protože jsem ústavy viděl a navštívil, cítil tu tíhu instituce, nesvoody a i ponížení.

Ludvík Hradiek (Praha Smíchov, )

#188

Jsem pro deinstitucionalizaci služeb a péče pro co největší počet lidí bez ohledu na věk nebo typ zdravotního postižení. Ústavní péče by měla stát na konci spektra služeb. Základem systému dlouhodobé péče jsou služby umožňující co nejdelší život v přirozeném věkově různorodém bydlení a prostředí. K tomu, aby měl každý možnost volby, musí stát a obce nejprve podporovat finančně dostupný systém komunitních - tj. terénních, domácích a ambulantních služeb. Pobytové služby jsou součastí systému a mají být poskytovány až v návaznosti na jiné formy podpory a v takovém rozsahu a délce, po jakou je to nezbytně nutné.

Petr Wija (Praha, )

#191

Celý svůj profesní život (45 let) usiluji zrušení nebo významné omezení ústavní péče. Komunitní péče musí mít prioritu v demokratické zemi, která se hlásí k uznání lidských práv pro všechny své občany

Kateřina Šilhánová (Praha 6, )

#196

Podepisuji, protože souhlasim se vším, co tady bylo řečeno.

Miroslava Copakiva (Dolní Pena, )Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...