PETICE NA PODPORU PROTESTNÍ HLADOVKY DISIDENTŮ PŘED ÚŘADEM VLÁDY ČR

PETICE NA PODPORU PROTESTNÍ HLADOVKY DISIDENTŮ PŘED ÚŘADEM VLÁDY ČR

Hladovku zahájenou Jiřím Gruntorádem dne 17.11. 2023 v 17.00 vnímáme a podporujeme jako protest proti nebezpečí normalizace asociálního přístupu výkonné moci.

Protest poukazuje na skutečnost, že v čele resortu, který má na starosti garanci sociální spravedlnosti, sedí člověk, o jehož sociální empatii a integritě máme silné pochybnosti.   Nekonzistence jeho slov a činů je doložena rozporem mezi proklamovaným přihlášením se k odkazu Charty77 a doloženým způsobem komunikace, jaký zvolil v případě disidenta Karla Soukupa.

Jsme vděčni za to, že impulz hladovkářů vyvolal rychlou praktickou odezvu a představitelé celého spektra politických stran se shodli na nutnosti urgentně řešit vleklý problém důchodů lidí poškozených předchozím režimem. V dané situaci ovšem není stále garantováno, že půjde skutečně o systémovou změnu, která se bude týkat i řady dosud neviditelných případů. Zároveň upozorňujeme na to, že v aktuálním protestu českých disidentů nejde pouze o konkrétní osobu a konkrétní řešení problému, ale o kritiku skutečnosti, že v čele resortu není kompetentní člověk, čímž je podle našeho názoru poškozeno fungování celé vlády. 

Jakkoli se s kritikou ministra Jurečky ztotožňujeme a jeho odstoupení pokládáme za legitimní požadavek hladovějících disidentů, vítáme i další možnosti, jak danou situaci napravit. Pokládáme totiž tuto situaci i za příležitost k otevření dialogu o složitých otázkách systémových a nesystémových řešení sociální situace lidí, jimž represe minulého režimu vychýlila životní dráhu.

 

Vzhledem k vysokému věku protestujících disidentů jsme se rozhodli vyhlásit na jejich podporu řetězovou hladovku, jejímž hlavním účelem je:

1. vyjádřit úctu a vděk za jejich radikální protest

2. otevřít cestu ke změně komunikace v otázkách péče o lidi, kterých by si společnost měla vážit a ne je systémově diskriminovat.     

 

dne 23.11.2023

IMG_9961.JPG

Petiční výbor:

Jana Hradilková, 

Olga  Sommerová, 

Magdalena Pospíchalová


Magdalena Pospíchalová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Magdalena Pospíchalová svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.

Tyto informace nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...