Rekonstrukce Letního stadionu v Pardubicích.

Vážení přátelé, příznivci Letního stadionu v Pardubicích.

Sepsali jsme tuto petici proto, abychom upozornili na dezolátní stav a nutnost rekonstrukce dříve vyhlášeného Letního stadionu, který patřil mezi nejmodernější stadiony v Evropě.

V současné době je stadion v katastrofálním stavu. Montované tribuny, které sloužily při fotbalových utkáních, se rozpadají. Východní brána borců má porušenou statiku a hrozí, že každou chvíli spadne. Ze stadionu prakticky zbyla jen západní tribuna, která také není v nejlepším stavu. Z letního stadionu se stala doslova ruina, která nenabízí ani důstojné prostředí pro ženský fotbal.

Je to smutné, protože ve srovnání s ostatními krajskými městy jsme téměř jediné, které nemá důstojný městský stadion.

Po rekonstrukci se můžou Pardubice stát dokonalým sportovním centrem. Dva nejpopulárnější sporty, hokej a fotbal, by měly sportoviště vedle sebe, ve středu města, s dokonalou dopravní obslužností. Je zde již vybudovaná veškerá infrastruktura a vzájemná symbióza hokej – fotbal může velmi dobře fungovat, obdobně jako v jiných městech ČR a ve světě. Pokud budeme hovořit o hokejovém a fotbalovém stadionu v těsné blízkosti, uvedli bychom například Olomouc nebo Plzeň. Ve světovém kontextu lze zmínit např. švédský Stockholm, kde v sousedství hokejové haly Globen stojí zbrusu nová fotbalová Tele2 Arena. Mezi nimi se nachází hotel a poblíž velké nákupní centrum.

Uvědomujeme si, že případná rekonstrukce by byla finančně velmi nákladná. Ovšem zastupitelé našeho města by si měli uvědomit, že případné vynaložené peníze by nesloužily různým podnikatelským záměrům, ale byly by účelně vynaloženy pro děti. Nechceme, aby se poflakovaly po ulicích, kradly, braly drogy a kdo víc, co ještě. Chceme, aby tyto děti viděly, že když se budou snažit a budou na sobě pracovat, tak si jednou mohou zahrát na moderním fotbalovém stadionu. Na stadionu, po kterém by se mohly prohánět jejich vzory jako Tomáš Vaclík, Petr Čech, Milan Baroš a další…

Mládež v Pardubicích má velice kvalitní základnu. Jen samotný klub FK Pardubic má přesně 677 členů v mládežnických kategoriích. Od pětiletých dětí, až po juniory. V Ohrazenicích se nachází fotbalová škola a tréninkové centrum pro mládež, kde se budoucí talenti připravují na nejvyšší českou soutěž, kterou si však v důsledku nevyhovující stadionu nemůžou zahrát v Pardubicích.

Stadion nebude sloužit jen fotbalu a jiným spotům, ale i veřejnosti obecně. Budou se na něm moci pořádat různé společenské akce, koncerty a výstavy.  To vše by znamenalo zvýšený zájem o naše město, zvýšení turistického ruchu a v neposlední řadě také příjem do městského rozpočtu. Pomocí těchto různých akcí by se i postupně splácel případný úvěr, vynaložený na rekonstrukci.

Několik minulých zastupitelstev slibovalo, že budou se stadionem něco dělat, že ho nenechají chátrat a že se budou snažit o to, aby se Pardubice dočkaly důstojného Letního stadionu, který bude poskytovat komfort jak divákům v hledišti, tak hráčům, hercům, případně zpěvákům na hřišti či pódiu.

Pevně věříme, že současné pardubické zastupitelstvo se zachová jinak a bude dělat maximum pro to, aby nepřišly vniveč miliony korun, vynaložené na různé projekty, které existují a navrhují několik možností, jak stadion a přilehlé okolí zrekonstruovat a revitalizovat.

Věříme, že naše zastupitelstvo vyslyší žádosti svých občanů a nás všech, co jsme se tu podepsali, abychom ukázali, že nám osud tohoto stadionu není lhostejný, a že by námi volení zastupitelé měli brát ohled na to, co si občané města přejí.

Díky vám všem, kteří jste podpořili rekonstrukci letního stadionu a věřte, že se rekonstrukce v brzké době dočkáme.


Ultras Pardubice    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Ultras Pardubice, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...