Proti prodeji a zástavbě částí parku při ul. Renčova

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme o zachování stávající podoby parku na ulici Renčova, konkrétně o části pozemku 3966/29 v k. ú. Řečkovice v majetku statutárního města Brna.

Jsme za zachování současného stavu parku a nesouhlasíme s uvažovaným prodejem části pozemku společnosti GALANT Brno s.r.o. a Jednotě Orel Brno-Řečkovice. V případě odprodeje částí parku při ulici Renčova se bude pokračovat v postupném ořezávání parku za účelem využívání soukromým subjektem. Je s podivem, že se o tom jedná za nouzového stavu, kdy se lidé nemohou osobně sejít a projednat to.

Tato část města Brna je díky své poloze jedním z nejlukrativnějších sídlišť. Park při ulici Renčova je velmi vyhledávaným rekreačním místem místních. Je to ráj dětí. Zeleň je významným estetickým a osvěžujícím prvkem také pro obyvatele přilehlé zástavby.

Jsme důrazně za zachování veškeré zdravé zeleně, zejména v současné době, kdy je každý strom v městském prostředí vítán. Trendy moderní urbanistiky kladou zvýšený důraz na zvyšování procenta zeleně z důvodu ochlazování přehřátých měst a zadržení vody v místě srážek, kterých za poslední desetiletí stále ubývá. Vedení města Brna již několik let vede programy na podporu lokálních řešení této problematiky.

Děkujeme.galant.jpgorel2.jpgorel3.jpg


Ilona Hirschová, Ludmila Hájková, Martina Gabryšová    Kontaktujte autora petice