Protest proti rušení poboček České pošty v Havlíčkově Brodě

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme se záměrem ministerstva vnitra zrušit dvě ze tří poboček České pošty v Havlíčkově Brodě, a plně podporujeme stanovisko havlíčkobrodského starosty Zbyňka Stejskala, který chce apelovat na ministra vnitra, aby změnil alespoň rozhodnutí zrušit pobočku České pošty v Nádražní (u autobusového a vlakového nádraží).

K podpoře našeho stanoviska citujeme z Havlíčkobrodského deníku.cz (30. března 2023):

„Absolutně nesouhlasíme se zrušením pošty na nádraží. Je to balíková pošta, bezbariérová, vyřizují se tam velké zásilky. Pobočka má balíkový sklad, jezdí odtud rozvoz. Vůbec nám nejde do hlavy, proč vybrali právě tuhle,“ podivuje se havlíčkobrodský starosta Zbyněk Stejskal. V Brodě by měla zůstat jen centrální pošta na rohu Svatovojtěšské ulice a Smetanova náměstí. Zrušena by měla být i pobočka na sídlišti Pražská. „Její zrušení, pokud by bylo podpořeno analýzou, bychom skousli. Ale s nádražím se nesmíříme,“ dodal Stejskal. Vedení města bude s představiteli pošty jednat, kontaktovat chce i ministerstvo vnitra. Pošta na náměstí je sice v centru města, přesto je hůře dostupná. Prakticky nemožné je u ní zaparkovat, navíc jsou veškeré přepážky v patře. Hůře pohybující se lidé by museli použít výtah. „Já tam na poštu chodím a je to martyrium. Je tam vždy spousta lidí, stojí se fronty, dlouho se čeká. Teď se to ještě znásobí,“ kroutí hlavou brodský starosta.

Podobně píše jihlavská verze idnes.cz:

„Nelíbí se nám rozhodnutí zrušit v Brodě dvě pobočky České pošty najednou. Pošta v Nádražní je strategická. Je to pošta balíková a město ji potřebuje. Navíc je to pošta bezbariérová,“ konstatoval starosta Havlíčkova Brodu Zbyněk Stejskal. Jak dodal, jestli v Brodě zaniknou dvě pobočky pošty najednou ta zbývající bude přetížená. „Zhorší se nám doprava v centru města. Lidé, kteří jezdili na Pražskou a k nádraží, budou chtít parkovat v centru. Seznam zrušených pošt jsem viděl před chvílí a hned jsme to na radnici řešili. Chceme apelovat na ministra vnitra, aby svoje rozhodnutí změnil. O poštu v Nádražní nechceme přijít,“ zdůraznil Stejskal.

Na téma nerovnoměrného plánu zavírání poboček České pošty pak uvedl seznamzpravy.cz 30. března 2023 toto:

V Rakušanově Kolíně se zavře jen jedna pošta. Ve středočeském Kolíně žije podle statistického úřadu 32 tisíc obyvatel a Česká pošta tam zavře jednu pobočku ze tří. Naproti tomu ve východočeské Chrudimi s 22 tisíci obyvateli státní podnik uzavře 3 ze 4 poboček. Podle tamního starosty Františka Pilného to není spravedlivé. „Je to zneužití pravomoci ministra vnitra. Neexistuje důvod, proč by tam měli mít dvě pobočky a Chrudim jen jednu,“ komentoval plán na zavírání poboček s narážkou na fakt, že v čele Kolína v minulosti 9 let stál současný šéf resortu vnitra a předseda STAN Vít Rakušan.

 


Jan Schneider    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Schneider svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...