Podpořte kavárnu Sala Terrena v Bruntále!

My, kteří se níže podepisujeme, si dovolujeme vyslovit hluboké znepokojení nad novým vyhlašovaným záměrem k pronájmu kavárny v prostorách bruntálského zámku. Podnik nesoucí jméno Sala Terrena je světlobodem kultury, který jeho návštěvníkům přináší do Bruntálu nejen příjemné prostředí, skvělou obsluhu a lahodné občerstvení, ale zejména pak kulturu a umění v rámci pravidelných pořádaných akcí.

Kavárnu v jeho současném projektu považujeme za unikátní. Lidé z okolí tento podnik Bruntálu závidí, protože jeho koncept je neobvyklý. Spojení lahodného zboží, klidného a vlídného prostředí společně s kulturou a uměním je nevídané. Rozsáhlý seznam kulturních aktivit za poslední dobu lze vidět na webových stránkách Sala Terreny: https://caffesalaterrena.cz/archiv-akci/.

Domníváme se tedy, že takto koncipovaný projekt, který vznikl vlastně z ničeho v době, kdy mnozí své podniky kvůli pandemii ukončili, je nutností zachovat a nastavit stávajícímu provozovateli přiměřená pravidla pro rozvoj této kavárny. V nově vyhlašovaném záměru vidíme koncept nájemní smlouvy na jeden rok, což je pro podnikatele naprosto likvidační. Investovali byste do podniku, zaměstnali byste personál, když nevíte, jestli s vámi ke konci roku nájemce prodlouží smlouvu? Stávající provozovatel to za těchto podmínek dělá již několik let, protože je mu Sala Terrena a její genius loci přednější, než je riziko, které na sebe bere.

Vyhlašovaný záměr považujeme za nedostatečně vysvětlený a opředený řadou otazníků. Vyzýváme tedy širokou veřejnost, které není osud stávajícího podniku lhostejný, aby podpořila naši výzvu k zachování nynějšího konceptu kavárny. Tímto vyzýváme i představitele města k podpoře kultury a umění, které dnešní pojetí podniku Bruntálu přináší. Nenechte si tento jedinečný projekt vzít! Děkujeme.

Autoři výzvy:

  1. Vladimír Morávek, divadelní a filmový režisér
  2. PaedDr. Ladislav Steininger, malíř
  3. Mgr. Ivana Steiningerová, učitelka
  4. Pavel Kreml, ilustrátor
  5. Mgr. Renata Mguni, lékárnice a malířka
  6. Milan Hrbáč, OSVČ

Sala Terrena    Kontaktujte autora petice