Požadujeme prošetření vyučovacích metod učitelky Petry Štěpánové

Dne 25.2.2016 tato učitelka 1. stupně ZŠ z Brna Petra Štěpánová prohlásila v pořadu České televize "Máte slovo" (http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/216411030520007):
"Velmi ráda učím děti to....Já vám velmi ráda řeknu, co učím děti. Děti velmi zajímá Hitler, zajímá je 2. světová válka. ....Čili, co udělaly Spojené státy. Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera.(reakce oponenta: "No to si děláte legraci. ") Tak se naučte dějěpis. A můžu vám říci, co mi vzkazují děti, kterých jsem se dneska ptala, co mám vzkázat v televizi. Prosím vás, řekněte tam, ať už skončí komunismus. To jsou desetileté děti. A já jsem řekla a máte pravdu, protože vaše je budoucnost. A staří lidé, jedna holčička řekla, kde to končí." Následně se obrátila na Miroslava Kalouska a požádala ho o to, jestli jsou schopni nebo je možné zakázat komunistickou stranu atd. viz. odkaz.

1) Jak může objektivně učit na škole učitelka, která neovládá základní historická fakta k tématu, které zná i běžný vysokoškolsky nevzdělaný občan?
2) Dodržuje tato učitelka školní osnovy nebo vyučuje podle svého vlastního zaujatého fanatického přesvědčení?
3) Proč se žáci této učitelky domnívají, že stále žijí v komunismu, když už 26 let žijeme v demokracii?
4) Jakým právem chce tato učitelka nedemokraticky zakazovat občanům, koho mohou a nemohou volit a proč k tomuto nepřijatelnému jednání vede své žáky?

Domníváme se, že takovéto vyučovací metody jsou v demokratické společnosti nepřípustné. Žáci mají práva na objektivní a relevantní informaci, nikoliv jen na zjevné pseudopravdy alá osobní názor paní učitelky.

 


Jelena Vičanová    Kontaktujte autora petice