PETICE ZA ZRUŠENÍ DPH U POTRAVIN

My níže podepsaní žádáme Vládu ČR o zrušení DPH u potravin jak činí mnohé země EU (případně snižují DPH).

Je to dle nás cesta z inflační krize a udržení dostupnosti potravin každému občanu, a také podpora domácích producentů potravin, aby občané ČR nejezdili nakupovat a utrácet za potraviny do sousedních zemí (Polsko, Německo, Rakousko, Slovensko) a nakupováním doma raději přispívali do českého státního rozpočtu, respektive národní pokladny.

Dostáváme se také do paradoxní situace, kdy se cena premiových a běžných potravin vzhledem kvalitě stírá ve prospěch premiových potravin, které se tolik nezdražují, což je logické vzhledem k poptávce.

Předejdeme tím také plýtvání v případě, kdy s dalším nárůstem inflace porostou dále ceny potravin, a menšími nákupy může hrozit zkažení výrobků v regálech obchodů a jejich následné logické likvidaci.

České potraviny jsou kvalitní a chceme také podpořit naše domácí výrobce a zemědělce.

Dnešní inflace způsobila, že potraviny se stávají pro nízkopříjmové skupiny (zejména z řad seniorů, samoživitelů) hůře cenově dostupné.

„Když platíte daň z přidané hodnoty, tak tu přidanou hodnotu musíte vytvořit.“ —  Zdeněk Pohlreich, český gastronom

Děkuji

Za petiční výbor

Mgr. Pavel Černý, český historik a předseda Společnosti Antonína Švehly, z.s.

gsm: +420 608 515 271


Pavel Černý    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Pavel Černý svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...