Petice za zlepšení situace na ČD

My občané této země žádáme vládu,

 

aby přistoupila k řešení zásadních problémů na Českých drahách, kde i 20 let po přechodu k tržní ekonomice je situace zcela nezměněna. V regionech stále jezdí železniční soupravy, které pamatují rok 1968 a dávno jsou již za svým zenitem.  Většina železničních vagonů není udržovaná, nejdou v nich otevírat dveře, v zimě se v nich nedá topit. Jizdní řády jsou zcela nesmyslé. V regionech znamená urazit vlakem 40 km přinejmenším 1,5 hodiny drkotání vlakem a při drobném zpoždění se čas automaticky prodlužuje na 2,5 hodiny.  Řada pracovních spojů jezdí přeplněná a naopak řada rychlíků na hlavních tratích jezdí poloprázdná, protože je nikdo nepotřebuje. Spoje na regionálních tratích májí nesmyslé jizdní řády, které se mnohdy nerespektují. V jejich důsledku se doprava v rámci regionu stává neupoužitelnou, protože i přeprava na kole je rychlejší. Stav železničních svršků v regionech odpovídá stavu z doby budování reálného socialismu. Oproti tomu jsou nesmyslně investovány desítky miliard korun do investic, které jsou mnohdy 2 a více krát předraženy.

Zdůvodů naprosté nefunkčnosti ČD z pohledu zaměstnanců žijících v regionech, žádáme okamžitou zásadní změnu v oblasti řízení osobní dopravy, modernizaci vlakových souprav. Zároveň žádáme okamžité snížení nesmyslných výdajů na manažerské platy ve vedení ČD a investování takto uspořených prostředků do modernizace osobní dopravy.


Ing. Bc. Jaroslav Meyer    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Ing. Bc. Jaroslav Meyer, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...