Petice za zahájení podpory budování asfaltových ploch pro motorsport.

My, níže podepsaní nadšenci motorsportu, občané a obyvatelé měst a obcí tímto žádáme samosprávy po celé ČR, aby nalezli cestu k podpoře budování asfaltových ploch pro nadšence do motorsportu, zejména Driftingu, mimo zastavěné území měst a obcí.

    Dodnes se budují hřiště, skate parky a jiná sportoviště, kde se schází mládež k volnočasovým aktivitám. Netvrdíme, že je to špatně, spíše naopak. A povedlo se alespoň částečně stáhnout a omezit nežádoucí pohyb skateboardistů, in line bruslařů, Free style cyklistů a nasměřovali jste je na vyhrazené plochy, kde neomezují a neohrožují chodce a ostatní provoz. Skvělé, tleskáme. Ale co takhle provoz na silnicích?

   Žádáme, aby se samosprávy začali intenzivně zabývat podporou a budováním asfaltových ploch pro automobilové nadšence, aby se měli kde scházet, trénovat, měřit své síly, a to v dostupných lokalitách za přiměřené ceny. Ano, existují závodní okruhy, polygony a jiná závodiště kde si můžeme zaplatit vjezd, ale to nefunguje. A to z mnoha důvodů.

1. Těchto okruhů je žalostně málo

2. Ceny jsou mnohdy nad možnosti mladých řidičů a závodníků bez sponzorů atd.

3. Mnoho aktivit, zejména Drifting je výslovně na okruhu zakázán.

4. Díky nedostupnosti okruhů a míst, kde je možno takhle jezdit, se rekrutují pouliční závodníci a drifteři, kteří přenášejí tyto aktivity do veřejných komunikací měst, parkovišť supermarketů, či horských silnic.

Dodnes jste se jako samosprávy zmohli jen na persekuci a stíhání těchto řidičů, ale nikdo se nikdy nezačal zabývat myšlenkou zřízení takových míst, kde by si tito řidiči mohli zajezdit, potrénovat, sejít se, nebo si sami organizovat srazy, závody, či edukační výchovu mládeže se zájmem o motorsport. Přitom jistě každé větší město disponuje pozemky, které nejsou vhodné na jinou činnost a zároveň jsou v místech, kde by nedocházelo k rušení veřejného pořádku.

Vyzýváme Vás tedy. Přehodnoťte současný pohled na tuto problematiku, a začněte podporovat budování těchto asfaltových oáz motorsportu. Zcela jistě ubyde problémových činností v silničním provozu, vzroste zájem o pohyb, motorsport mezi mládeží, a ubyde deliktů ze strany pouličních závodníků. Pro začátek jsme zde pro vás v Pardubickém kraji, ve městě Přelouč. Nové spolky v celé ČR poté budou vznikat, aby budovali a spravovali tato místa.

Prosím, zamyslete se nad tímto textem a jím neseným poselstvím. Má to logiku!

Prosím, petrolheadi, ukažme sílu a jednotu, a vy obyvatelé a měst a obcí, máte možnost pomoci sami sobě.

Díky!

edit č.1 (cca po 6ti hodinách od zveřejnění) 21.12.2021, 22:52

Děkujeme, je nás už přes 600!!! Fandové, píšete nám  dotazy co tím chceme docílit. Jak můžeme? Co mají samosprávy udělat?

Třeba: Mají pozemek, zdarma nebo symbolicky pronajmou na 10 let, a dotyčný spolek zajistí finance na zbudování závodní plochy.

nebo: Plochu máte, ale nemáte peníze ani možnosti jak zbudovat patřičný povrch.

nebo: nemáte nic, jen nadšení a know how.

Co s tím zmůžeme? Zeptejte se sami sebe co jste pro to udělali, nebo udělat mohli, nebo udělat můžete!?

Nejde jen o Drift, jde o motorsport jako takový, včetně tuningu, Motorkářů, Vrchařů, Rally nadšenců atd. Spojme se! Jen spolu něco dokážeme!

    78833058_2563475517106238_4712308005431934976_o.jpg


Asociace Drifterů České republiky při ÚAMK    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Asociace Drifterů České republiky při ÚAMK bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...