Petice za zachování telnických MTB stezek, nedaleko Ústí nad Labem.

 

Petice za zachování telnických MTB stezek, nedaleko Ústí nad Labem.


Využíváme své právo garantované článkem 18 Listiny základních práv a svobod a obracíme se touto peticí zejména na  Krajský úřad Ústeckého kraje, hejtmana Ústeckého kraje a dále také na zástupce Lesy České republiky a.s.


Mezi obcemi Adolfov a Varvažov vznikly ilegální stezky určené pro horská kola.

Bohužel i přes četné jednání jak na Krajském úřadě, tak i se zástupci Lesy ČR a.s., se nám nepodařilo legalizovat ani část stezek. V posledních měsících se situace poměrně vyostřila a LČR chtějí celou trasu zbourat a jezdce kriminalizovat.

Proto podpisem na petici my níže podepsaní,  žádáme legalizaci telnických stezek a to hlavně z těchto důvodů:

  • všechny trasy mají přímou návaznost na ski areál Zadní Telnice, v místě je tak k dispozici veškerá infrastruktura.
  • z Ústí nad Labem jezdí každý volný den cyklobus, díky tomu je celá lokalita cyklo dopravně napojena na sto tisícové město.
  • již dnes v lokalitě Telnice, Varvažov výrazně podporují turistický ruch
    již dnes jsou tyto traily navštěvovány jezdci z Německa a podporují tak příhraniční cykloturistiku.Stezky také využívají jezdcií reprezentující ČR na mezinárodních soutěžích
  • celý region je dlouhodobě zasažený těžbou uhlí a těžkým průmyslem, proto by telnické stezky měly umožnit vyžití obyvatel v přírodě
  • jedná se o aktivitu v přírodě, kterou podporují všechny regiony: Alpy- Bikepark Hopfgarten, Zugspitz Arena, Region Oetztal, Nordkette Singletrail / Bikepark Tirol, Valle d'AostaSölden, rindelwald, Livigno, Itálie
    Slovensko: košické cyklotraily, Singletrails Lechnica, Laskomerské singletraily a tisíce dalších po celém světě!
  • Krušné hory mají ideální reliéf na budování podobných trailů, mají velké převýšení, ale jsou poměrně nízko nad mořem, proto nejsou ideální na budování sjezdovek.


Ústecký kraj je charakteristický svou členitostí a různorodostí, což je dáno přírodními podmínkami Krušných hor a Českým středohořím. Prostor Ústeckého kraje patří k územím nejvíce ovlivněným průmyslem v rámci ČR a má tedy nepříznivý dopad na kvalitu života obyvatel ÚK. V Ústeckém kraji je nejvyšší míra nezaměstnanosti v rámci celé ČR. Tento projekt může napomoci k pohledu na tento kraj, jako na krásný a turisticky velmi zajímavý a ukázat finanční možnosti v cykloturistice. Krušné hory mají skvělé podmínky  pro vybudování terénních cyklostezek / trailů/, díky mírnější terénu než např. v alpských oblastech.


Petiční výbor ve složení:

Jakub Štráchal, Karla IV 885, Ústí nad Labem, strachalj@gmail.com

Aleš Hrstka,Masarykova 61/111, Ústí nad Labem,


Jakub Štráchal    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jakub Štráchal svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )