Petice za zachování reakčního videa Amperáka

Výstřižek5.PNG

YouTuber Amperák dne 20.5.2024 natočil recenzí a reakční video "Proč FVE ohřev bojleru nefunguje? Mazaný uličník s termikou a bagrem v akci a reakci - Recenze"

video.PNG

Jedná se o reakční video na realizační firmu, která klame spotřebitele nepravdivými informacemi o funkčnosti fotovoltaického systému volbou špatných komponent.

Lidově řečeno pán v původním videu srovnává hrušky s jablkama.

Amperák pouze reagoval, že hrušky a jabka nelze porovnat "vzhledově, chuťově ani cenově". Vybízel, aby pán porovnával stejně kvalitní a chutná jabka a na základě toho stavět svá tvrzení.

Jelikož se pán z realizační firmy ve videu identifikoval (i když nebyl Amperákem nikterak zmíněn), přes advokáta vybízí Amperáka reakční video vymazat a veřejně se omluvit pod výhruškou soudního sporu.

Podpisem petice nejen podpoříte tvorbu Amperáka, ale zároveň dáte jasný signál, že na klamavou reklamu je potřeba reagovat jakoukoli formou a nelze se nechat zastrašit soudními spory.

Autor původního videa totiž sám porušil zákon Zákon č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění tím, že uváděl nepravdivé a klamavé informace.

Pozn.: Amperák se možná v reakčním videu vyjadřoval hovorově až vulgárně, za což je ochoten se veřejně omluvit a z reakčního videa osobní urážky vymazat editací videa.

Autor petice: Ing. Petr Kotek, Ph.D. - konzultant Energetického konzultačního a informačního střediska (EKIS) vedené pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.


Recenzní portál Refsite.info    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Recenzní portál Refsite.info bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...