Petice za zachování mokřadu Žabák v Lysé nad Labem

My, níže podepsaní, žádáme ministra životního prostředí, krajské zastupitelstvo Středočeského kraje a město Lysá nad Labem, aby zachovalo mokřad Žabák v Lysé nad Labem.

Jedná se o ekologicky významný mokřad, který má velký význam pro zadržování vody v krajině. Zároveň se zde vyskytují chráněné druhy rostlin i živočichů, z nichž celá řada ohrožených druhů zde také hnízdí.   

I přes to, že krajské zastupitelstvo Středočeského kraje na svém zasedání 1. 6. 2020 pozastavilo své původní usnesení, jímž souhlasilo s převodem pozemků na Středočeský kraj za jednu korunu za účelem výstavby areálu Světa záchranářů, město Lysá nad Labem dne 4. 6. 2020 zahájilo u mokřadu stavební práce, které jsou prezentovány jako údržba vodního propustku. Hrozí, že v rámci stavebních prací dojde ke snížení hladiny vodního propustku a tím bude ohrožena hladina ekosystému mokřadu Žabák.   

Vyzýváme orgány státní správy i krajské a místní samosprávy k okamžitému zásahu, dříve než dojde k nenávratnému poškození tohoto ekosystému.  

Za petiční výbor: Jan Jakob, Tomáš Czernin, Tomáš Elicer, Petr Matušina a Jana Krumpholcová 

Mokrad_Petice.jpg

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Jakob svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )