Petice za svatby od 1. června bez roušek

Žádáme Vládu ČR o přehodnocení stanoviska týkající se svateb. Nevěsty, ženichové, jejich rodiny a dodavatelé požadujeme, aby Vláda ČR přehodnotila své stanovisko a povolila konání svateb od 1. června (příp. od pátku 29.5.), a to bez roušek. Termín 8. 6. se nám všem jeví jako velmi nešťastný, neboť celá řada párů plánuje svou svatbu již na začátek června - na pátek 5. 6. nebo sobotu 6. 6. Svatbu považujeme za důležitou věc nejen pro samotné páry, které svatbu plánují mnohdy několik měsíců předem a platí svým dodavatelům zálohy, ale také pro nespočet dodavatelů, kteří jsou na svatbách závislí a odvíjí se od svateb velká část jejich příjmů. Jedná se o majitele penzionů, cateringové společnosti, fotografy, cukráře, majitele půčoven šatů, floristy, svatební koordinátory a další, kterým opatření znemožňují jejich práci a mnohým z nich hrozí velké finanční ztáty. Snoubenci zase na druhé straně musejí často svatby rušit. Svatba je pro ně důležitým okamžikem v jejich životě a chtějí ho prožít se svou rodinou a nejbližšími přáteli. Pokud se zaměříme na nebezpečí plynoucí ze současné epidemie, bylo by pošetilé nalhávat si, že se členové těchto rodin nebudou do 8. června vůbec setkávat. Svatba je pro nejbližší okruh lidí a pokud by se prokázala u některého ze svatebčanů pozitivita na COVID-19, je velmi snadné vystopovat tento okruh lidí. Pokud se svatebčané sejdou u svatební hostiny, je jistě zbytečné, aby na sobě měly roušky, pokud v rozsahu několika dnů bude povolen vstup do vnitřních prostor restaurací - a není možné představit si, že by v restauračních zařízeních měli lidé při obědě na sobě roušky. Svatebčany tvoří úzký okruh lidí a ti by rádi měli na tento den krásnou vzpomínku bez roušek na ústech. Z těchto důvodu prosíme Vládu ČR o přehodnocení svého stanoviska. Nepovažujeme svatby v červnu za více rizikové, než je například kadeřnictví nebo obchody, kde se setkávají stovky cizích lidí. Svatba je pouze o těch nejbližších. A navíc se jedná o nástroj, který mnohým podnikatelům pomůže se znovunastartováním jejich produkce. Chápeme, že situace kolem koronaviru je velmi složitá, avšak rok 2020 je pro konání svateb velmi významný a zakládáme tuto petici s nadějí, že dopomůže k přehodnocení stanoviska Vlády ČR.

Mnohokrát děkuji.

 

Mgr. Milena Sihelníková


Mgr. Milena Sihelníková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Mgr. Milena Sihelníková svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...