Petice za větší rozvoj bezpečné cyklodopravy v Ústí nad Labem:

Snímek_obrazovky_2023-04-22_v 8.48_.38_1.png

My, občané a občanky města Ústí nad Labem, vyzýváme městskou radu k většímu rozvoji bezpečné cyklodopravy v našem městě:

Cyklistika je ekologická a zdravá forma dopravy, která může přispět k lepší kvalitě života a ochraně životního prostředí.Věříme, že město může udělat více pro zajištění bezpečné cyklistické infrastruktury, včetně vybudování nových cyklostezek, označení cyklotras, přepravních systémů pro kola v hromadné dopravě a lepšího značení a osvětlení cyklostezek a cyklopruhů.

V poslední době jsme se bohužel setkali s řadou případů, kdy cyklisté byli zraněni nebo dokonce zemřeli při nehodách na silnicích, které nejsou pro cyklisty bezpečné. Také jsou nám známy situace, kdy cyklisté musí jezdit po chodnících, což není bezpečné pro chodce ani pro cyklisty. Bezpečnost cyklistů je klíčová pro úspěšnou cykloinfrastrukturu a cyklodopravu. 

Vzhledem k tomu, že jiná města již přistoupila k investicím do cyklodopravy a vytváření kvalitních cyklostezek, věříme, že by mělo být možné najít dostatek finančních prostředků na zlepšení cyklodopravy i v našem městě.

Proto žádáme místní politické představitele, aby se zasadili o větší investice do cyklodopravy a vytvoření bezpečných cyklostezek, které spojí naše město s cyklostezkou u Labe. Tím by se zlepšila bezpečnost cyklistů a výrazně by se také zvýšila atraktivita cyklodopravy pro obyvatele i turisty.

Vyzýváme proto městské orgány, aby investovaly do bezpečné cyklodopravy a vytvořily podmínky pro rozvoj cyklistické kultury v našem městě. Věříme, že takový krok by přinesl prospěch všem občanům a občankám a podpořil by udržitelné městské prostředí.

Co konkrétně požadujeme

Vytvořit dokument -  který by sloužil zároveň jako harmonogram investic do cyklodopravy na příštích například 10 let.

Tento plán by měl obsahovat hlavně řešení těchto tras:

1)Bezpečné napojení všech částí města na Labskou cyklostezku a to zejména Všebořic, Klíše,Severní Terasy a Krásného března.

2)Bezpečné propojení centra města a jezera milada

 

 PS:Účelem této petice je ukázat, že nám na podpoře cyklodopravy v Ústí záleží.

Pokud se podaří nasbírat alespoň 100 podpisů půjdu s tím na zastupitelstvo a za panem Primátorem :).

https://zdopravy.cz/nemecko-chysta-obri-investice-do-cyklodopravy-v-prepoctu-na-obyvatele-mnohonasobne-vyssi-nez-cesko-79796/

 

Snímek_obrazovky_2023-04-22_v 8.32_.16_.png

Snímek_obrazovky_2023-04-22_v 8.30_.05_.png


Jakub ŠTRÁCHAL za spolek : Za rozvoj terénní cykloturistiky MTBWork, z.s.    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Jakub ŠTRÁCHAL za spolek : Za rozvoj terénní cykloturistiky MTBWork, z.s. bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...