Petice za rekonstrukci Horáckého zimního stadionu

My, fanoušči HC Dukla Jihlava, kterým není lhostejný osud našeho klubu, žádáme jihlavské radní a zastupitele o konečné řešení rekonstrukce Horáckého zimního stadionu.

My, níže podepsaní souhlasíme se zněním Otevřeného dopisu radním a zastupitelům statutárního města Jihlavy.

Znění dopisu:

Otevřený dopis radním a zastupitelům statutárního města Jihlavy od fanoušků HC Dukla Jihlava  

Vážení radní a zastupitelé, nám, fanouškům HC Dukla Jihlava, nejúspěšnějšího klubu v historii československého a následně českého hokeje, není lhostejné, jak se stavíte k rekonstrukci Horáckého zimního stadionu. Dovolte nám na tuto situaci reagovat.

Vám i Vašim politickým stranám slouží otázka rekonstrukce jihlavského zimního stadionu povětšinou pouze jako stěžejní bod Vašich předvolebních programů a nalákání voličů. Zatím však z Vaší strany slyšíme pouze plané sliby. Uvědomte si, že Kraj Vysočina je jediným krajem v České republice bez tzv. multifunkční arény nebo prostoru sloužícímu nejen ke sportovnímu využití. Přestavba Horáckého zimního stadionu (HZS) je ideální příležitostí s touto situací již konečně něco dělat.

Žádáme pana primátora Chloupka a jeho náměstky pana Kalinu s panem Výborným, jako vrcholové zástupce města, aby si vzpomněli na den 8.1. 2016 a na besedu o budoucí podobě HZS, kdy nám fanouškům oznamovali začátek rekonstrukce na březen 2017. Dnes, přesně tři měsíce poté, je vše opět jinak (pokolikáté už?!!) a my se dozvídáme, že se rekonstrukce posouvá na rok 2018, možná až na rok 2019. To už bude mít Jihlava nové zastupitelstvo, které může opět celý projekt posunout, nebo dokonce pozastavit. Díky tomuto rozhodnutí pak přestáváme věřit v lepší zítřky klubu HC Dukla Jihlava. Přestáváme věřit a obáváme se, zda se nějaké rekonstrukce vůbec dočkáme. My jako fanoušci si velice ceníme tvrdé práce pana jednatele Bedřicha Ščerbana, všech trenérů, včetně jejich realizačních týmů, a práce každého, kdo je spjat s chodem klubu. Nedovolte, aby jejich práce přišla vniveč a aby klub HC Dukla Jihlava přišel v zapomnění.

Tímto Vás vyzýváme, abyste rekonstrukci HZS dále neoddalovali a ještě ve Vašem volebním období podnikli veškeré kroky ve věci vydání platného stavebního povolení a projektu rekonstrukce dále nic nebránilo.

Žádáme Vás, abyste jednali jako řádný hospodář, celou rekonstrukci nepodcenili a do detailu připravili tak, aby Vás při její realizaci nemohlo nic překvapit.

V neposlední řadě Vás také žádáme, abyste veřejnost v pravidelných intervalech informovali, kam se rekonstrukce posunula a jaké byly podniknuty následující kroky, protože z našeho pohledu je informovanost veřejnosti minimální.

Rekonstrukce HZS by Jihlavě kromě možnosti hrát nejvyšší hokejovou soutěž, kam HC Dukla Jihlava historicky a neodmyslitelně patří, přinesla i mnoho dalších výhod z hlediska multifunkčního využití, jak jsme se zmiňovali výše. Buďte to právě Vy, kteří konečně rozhodnou. Uvědomte si, že rekonstrukce není jenom o sběru politických bodů, pár pokácených stromech a jiných překážkách, ale pouze o vůli chtít. Umožněte svým rozhodnutím, aby HC Dukla Jihlava měla krásný hokejový stánek, který ji bude skvěle reprezentovat, a to minimálně tak,jak Dukla Jihlava reprezentovala a reprezentuje naše krásné město. Nechte i budoucí generace užívat si krásy jihlavského hokeje a v budoucnosti snad i přidat v nové hokejové aréně k dvanácti titulům hokejového Mistra České republiky tituly další. Jihlava je Dukla a Dukla je Jihlava.

Prosíme Vás, aby jste nám odpověděli například prostřednictvím novin jihlavské radnice potažmo jinou cestou, například přes webové stránky města, klubu HC Dukla nebo jiná periodika.  

Fanoušci HC Dukla Jihlava  


Pavel Navrátil    Kontaktujte autora petice