Petice za přejmenování ulice Koněvova v Ostravě na ulici Václava Havla

Podle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním, 

my, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme zastupitelstvo Slezské Ostravy, aby přejmenoval ulici Koněvova na ulici Václava Havla. Případně jiný název odkazující na památku bojovníků proti komunismu.

Ivan Stěpanovič Koněv je kontroverzní osobnost dějin, nejen těch českých a jeho jméno není spojeno jen s kladnými historickými zásluhami. Ve 21. století v liberálně-demokratické zemi je naprosto nepřípustné, aby se místa jmenovala po tyranech a osobách majících na rukou krev tisíců nevinných lidí.

Jeho podíl na potlačení  maďarského povstání z roku 1956 je ostudný, pod ochranou jeho vojsk byla  také zbudována berlínská zeď. Nejhorší je ale jeho role v okupaci Československa v roce 1968 a potlačení reformních snah a začátek období tzv. normalizace. 

Jaký lepší název se pro ulici nabízí než jméno našeho bývalého prezidenta, disidenty a celoživotního bojovníka proti komunismu? Tato ulice v Ostravě chybí a Havel by si ji určitě zasloužil. 


Josef Novobilský    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Josef Novobilský, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...