Petice za odvolání Tomia Okamury z vedení Poslanecké sněmovny

My, níže podepsaní, vyzýváme zástupce všech politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně k tomu, aby odvolali z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.  

Nelíbí se nám, že ve vedení Poslanecké sněmovny je zastoupený politický činitel, který nevybíravým způsobem zpochybňuje brutalitu sběrného a později cikánského tábora v Letech u Písku, ve kterém zahynulo 326 lidí. Obáváme se, že tyto výroky zapadají do dlouhodobé strategie Tomia Okamury, který svou politickou kampaň postavil na protiuprchlické a protiromské tématice. Nejedná se pouze o samotného Tomia Okamuru, ale také o poslance hnutí SPD Miroslava Roznera, který tábor v Letech u Písku označil za „neexistující pseudokoncentrák“. Těmito výroky oba politici zpochybňují brutalitu, ke které v táboře během tří let jeho existence docházelo.  

Odsuzujeme také verbální útoky Tomia Okamury a jeho hnutí SPD na práci novinářů a veřejnoprávních médií, které místopředseda Poslanecké sněmovny označuje za zmanipulovaná a prolhaná. Veřejnoprávní média jsou jedním z hlavních pilířů naší demokracie a společnosti, které po roce 1989 vznikly.  

Apelujeme proto  na všechny předsedy politických stran v Poslanecké sněmovně a předsedy poslaneckých klubů jednotlivých stran k tomu, aby navrhli odvolání Tomia Okamury z vedení Poslanecké sněmovny a tím dali jasně najevo, že nesouhlasí s kontroverzními výroky předsedy hnutí SPD, skrze které v lidech záměrně vzbuzuje pohrdání vůči všem národnostním menšinám a nenávist vůči všem novinářům.


Dominik Dymanus    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Dominik Dymanus, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...