Petice za odvolání krajského náměstka Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví, MUDr. Martina GEBAUERA.

    My, občané žádáme odvolání krajského zdravotního rady a zároveň i náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro oblast zdravotnictví, pana
MUDr. Martina GEBAUERA. 

 

    Důvodem naší žádosti pro jeho odvolání, je naše dlouho trvající nespokojenost s jednotlivými kroky, které jednoznačně způsobují krizi ve zdravotnictví na Karvinsku.
Jeho práce náměstka pro zdravotnictví Moravskoslezského kraje nevede ke slibovanému zlepšení poskytované zdravotní péče na Karvinsku, ale naopak k jejímu zhoršení a vyvolává nejistotu a obavy!

    Výsledkem jeho práce je neustálé prohlubování krize, která byla započata avizovanou Optimalizací zdravotní péče, prohlubování personální krize v nemocnicích Orlová, Karviná i Havířov a vytváření nejistoty mezi pacienty. V nemocnici Orlová došlo k nevratnému zrušení stabilního a personálně zajištěného interního oddělení a také chirurgického oddělení.

 

    Došlo také k rozbití týmu vyhlášené orlovské ortopedie, která se měla stěhovat do Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj. Všechny tyto uvedené kroky byly podniknuty i přes důrazný odpor dotčených zdravotníků, lékařů, občanů města Orlová, ale i zástupců Města Orlová!   V důsledku výše uvedených politických rozhodnutí došlo v také v několika ambulancích v nemocnici Orlová  k výrazné změně ordinačních hodin, některé ordinace svůj provoz ukončily úplně. Což je v rozporu se slibem, že všechny ambulance zůstanou beze změn, a že přibudou další! Skutečnost, že práce pana náměstka Gabauera nemá nic společného se zlepšením zdravotní péče na Karvinsku, svědčí i aktuální  odvolání primáře orlovské ortopedie MUDr. Tomáše KNYBLA.

 

    Důvodem má být podle všeho jeho nesouhlas se stěhováním ortopedického oddělení z Orlové do Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj. Nemocnici s poliklinikou Karviná - Ráj  hrozí, že bez orlovské ortopedie přijde o akreditaci, o pacienty a dostane se do ekonomického úpadku! Vyplývá to rovněž z Otevřeného dopisu, který byl adresován hejtmanovi Moravskoslezského kraje, Ivo Vondrákovi kolektivem primářů, vrchních sester i managementu Nemocnice s poliklinikou Karviná - Ráj, ze dne 25. října 2019.  

 

    Vyzýváme tedy představitele Moravskoslezského kraje, aby odvolali ze své funkce náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví, pana MUDr. Martina GEBAUERA a to neprodleně! 

 

DROZDÍK Petr


Petr Drozdík    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Petr Drozdík bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...