Petice za odstoupení Václava Krásy z vedení NRZP

My, níže podepsaní, lidé se zdravotním postižením i bez, se zásadně vymezujeme proti podpoře populistické strany Svobody a přímé demokracie - Tomio Okamura (dále jen SPD) panem Václavem Krásou, předsedou Národní rady pro zdravotně postižené (dále jen NRPZ). Pan Krása  jako mediálně známá osobnost a zároveň předseda NRZP dal souhlas k propagaci v předvolebním bulletinu SPD. Tím mohl vzniknout mylný dojem podpory strany všemi zdravotně postiženými. Na svém facebooku ani v rozhovoru v DVTV se proti tomu pan Krása nijak neohradil, čímž svou podporu legitimizoval.

Doporučování programu SPD z pozice předsedy NRZP je pro nás naprosto nemorální a absolutně nepřijatelné! O vyjádření podpory politické straně nejednaly členské organizace ani jejich členové a pokud je nám známo, téma neprojednalo ani předsednictvo NRZP. NRZP by měla být apolitickým subjektem a její předseda by tedy neměl podporovat konkrétní politické strany v nastávajících komunálních i jiných volbách.

Udivuje nás fakt, že mimo jiné panu Krásovi nevadí, že SPD kromě  jiných extremistických názorů ve svém programu “odmítá inkluzi ve školství”, což je v přímém rozporu s dlouhodobou snahou NRZP. SPD se nikdy neomluvila a neodsoudila nehorázné výroky svých čelních představitelů, za které jsou stíháni i Policií ČR. Zdravotně postižení jako jedna z menšin soucítí s ostatními skupinami, které jsou agresivně napadány stranou SPD, a dobře si uvědomují, jak rychle se může podpora podobných stran obrátit i proti nim.

V případě, že chce pan Krása prosazovat naše práva s podporou těchto extremistů, bylo by pro nás lepší, kdyby nás nezastupoval vůbec. Vyzýváme ho tedy k odstoupení z vedení NRZP. Vyzýváme také všechny ostatní organizace, které jsou součástí NRZP, aby za těchto podmínek zvážily své další členství.

Michael Vidura
vozíčkář
Ochoz u Brna

Líbor Doležal
vozíčkář
Brno

Petr Babička
vozíčkář
Jihlava

kontakt: petice.krasa@gmail.com

 

   

Zdroje:

 

tykraso.jpg


Michael Vidura, Libor Doležal, Petr Babička    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Michael Vidura, Libor Doležal, Petr Babička, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...