Petice za nezrušení Salesiánského DDM v Ostravě-Zábřehu

Salesiánský dům dětí a mládeže (SDDM) funguje v Zábřehu téměř dvacet let a mnoho dětí různého věku díky němu našlo smysluplné využití svého volného času. Od celoročních zájmových kroužků přes jednodenní akce a výlety po renovaci veřejně dostupného hřiště a sportovní aktivity a to vše díky nulovým (nebo velmi nízkým) cenám byl SDDM vždy přístupný všem dětem bez ohledu na jejich sociální původ.

Bohužel, jeho existence je nyní ohrožena: Sestry salesiánky, které SDDM celé ty roky vedly, budou totiž na konci června 2019 odvolány vedením řádu pryč. Nepřísluší nám samozřejmě diskutovat nad důvody odvolání, které můžou zabíhat do jejich osobních životů. Přijde nám ale líto, aby dílo, které tu tak dlouho tvořily, přišlo nazmar!

Vytvořili jsme proto tým lidí, kteří jsou schopní - a hlavně ochotní - celý SDDM po sestrách převzít do svojí péče, aby mohl pokračovat dál. Jsme uskupení nejbližších přátel SDDM, kteří si ho za ty roky zamilovali. Někteří z nás v něm vyrostli, někteří z nás v něm nechali vyrůst svoje děti, všichni jsme v něm nějaký čas pracovali nebo vypomáhali. Známe se navzájem a máme zkušenosti s vedením a organizací zájmových kroužků, akcí, výletů, oratoří a řemesel. Některé z nás budete určitě znát osobně. Všichni společně máme jednu touhu - aby děti mohly v SDDM smysluplně trávit svůj volný čas i dále po tom, co sestry salesiánky odejdou.

Touto peticí chceme ukázat vedení klubu SHM, že je dostatek lidí, kterým záleží na existenci SDDM stejně jako nám. Že naše snažení má smysl. Pokračovat v duchu Jana Bosca a umožnit dětem a mládeži to, co bylo kdysi umožněno nám. 

Bohužel, červen se blíží a čas nás neúprosně tlačí. Proto pokud vám alespoň trochu záleží na budoucnosti SDDM, pokud chcete dopřát zábavné aktivity všem dětem bez rozdílu, pokud někoho z nás znáte nebo máte/měli jste ve středisku své dítě, zvažte, prosím, podepsání této petice a její sdílení mezi své známé. Dost možná tím zachráníte existenci střediska.


Karolína Pohlídalová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Karolína Pohlídalová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...