Petice za Lužickou nemocnici v Rumburku

  1. IMG_20200203_021344.pngTouto peticí bychom my, občané Šluknovska rádi dosáhli plného obnovení péče, která byla poskytována do 31.1.2020 v Lužické nemocnici v Rumburku.

 

Nařízení vlády č. 307/2012 Sb. o místní a časové dostupnosti zdravotních služeb

 

Dne 1.února 2020 došlo v Lužické nemocnici v Rumburku k pozastavení provozu- uzavření Interního lůžkového oddělení, chirurgického lůžkového oddělení a chirurgické ambulance. Pacienti, potřebující ošetření, či hospitalizaci jsou v tuto chvíli předáváni převážně do péče Nemocnice Děčín (vzdálené cirka 60 kilometrů), při této vzdálenosti není možné dodržet zákonem stanovený dojezdový čas do zdravotnického zařízení. 

Nechceme v akutních případech, dojíždět za ošetřením do vzdálených nemocnic, kdy každá minuta může stát lidský život. 

Mnozí z nás žijí v odlehlých koutech Šluknovska a nemocnice v Děčíně, či České Lípě je v případě ohrožení života v kombinaci se špatným počasím, hlavně v zimním období dosti vzdálená. 

Chceme, aby lékařská péče byla dostupná všem občanům na Šluknovsku. Tato spádová oblast čítá přibližně 55 000 lidí (rok 2019).

 Petice bude po ukončení sbírání podpisů předána na Ministerstvo zdravotnictví České Republiky, předsedovi vlády České republiky a Krajskému úřadu pro Ústecký kraj.

Za Vaše podpisy děkujeme. 

 


Kateřina Heroutová    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Kateřina Heroutová, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...