Petice za čisté, příjemné procházky a bezpečné hraní na Hrázi

Ahojte Zábřežáci i ostatní občané, co do Zábřeha čas od času zavítáte.

Jelikož se hromadí stížnosti a nepříjemné zkušenosti při návštěvě našeho hříště na Oborníku a přilehlého okolí rybníků, začali jsme sepisovat tuto petici. Těšíte se na volné odpoledne či víkend se svými ratolestmi, domácími mazlíčky, že se vydáte na procházku přes hráz s mezizastávkou na hřišti. A tam místo krásného prostředí vás překvapí toto??? Viz. přiložená fota (je to jen něco málo, co se v posledních dnech podařilo zachytit). Takhle úhledně vypadá celá naše hráz. Co koš, tak samý krabičák, PET láhev od vína a podobné "humusy".

A nejhorší pohled je asi na krásnou vrbu, která po tolik let zkrášluje okolí rybníků. Tito lidé si z ní udělali odpadkový koš, což je opravdu nechutný pohled.

A to nemluvíme o dalších krásných místech, která vypadají jako smetiště, či odpadkové koše, všude se povalují opilí lidé, obtěžují rodiny s dětmi i jednotlivce. Před pár dny, dokonce za bílého dne si jedna osoba přímo před zraky procházejících, sešla pouze z chodníku dolů a vykonala tam potřebu. Co víc k tomu dodat??? My pejskaři musíme uklízet po svých miláčcích hovínka, když tak pejskař neudělá, tak se do něj okolí hned pustí nebo dostane pokutu. A co s těmito lidmi??? Pytlíček sebou určitě tato osoba neměla.

Pouze z doslechu - před pár dny jedna paní volala MP (která to mimochodem řešit nechtěla), že tam někdo z těchto opilých či zfetovaných lidí obtěžoval paní s dítětem a pak se tam pod vlivem projížděli na skluzavkách. Dosvědčili to i děti, které hřiště navštěvují. Tak pak nevíme, komu to hřiště je určené??? 

Na toto téma by se dalo psát asi do nekonečna. Každý kdo se sem jde jednou za čas projít, hlavně v letní sezóně, určitě přesně ví o čem se mluví.

Tak bysme chtěli touto cestou sehnat co nejvíce podpisů od vás všech, aby se konečně začalo trošku něco dít a Městská policie, měla pravomoc tyto lidi vyprovodit z daných míst někam do pryč. A hlavně zajistit nějakým způsobem i to, aby se na tyto místa nevraceli.

Takže pokud Vám tato situaci není lhostejná, tak podepisujte a sdílejte!!!

Děkují Ti, kterým to není jedno :-)


 


Michaela Kouřilová; Petra Dobrovolná    Kontaktujte autora petice