Petice vyzývající vládu ČR k vytvoření záchranných programů pro podnikatele a živnostníky

My občané ČR vyzýváme vládu ČR k vytvoření záchranných programů pro podnikatele a živnostníky, kterým bylo vládou za covidu zakázáno a v současnosti energetickou krizí znemožněno podnikat.

Den co den sledujeme marný boj kolegů podnikatelů zasažených nejprve covidovými opatřeními a teď energetickou krizí. Lidé se dostávají po dvou letech do situace, kdy už přišli díky vládám o své podnikání, ale zůstaly jim dluhy, za které většinou ručili doslova střechou nad hlavou.

Teď dochází k tomu, že jim banky berou zástavy za podnikatelské úvěry a doslova je vyhání na ulici. Většinou to jsou lidé, kteří odváděli desítky let daně a zaměstnávali občany ve svém okolí.

V ČR dochází k rozdělení společnosti, na ty co během covidu nepřišli ani o jednu korunu a na ty, kteří o vše přišli. Na jedné straně tu máme úředníky chodící v době covidu pouze polovinu pracovní doby do práce a nikdo to ani nepoznal, a na druhé straně tu máme podnikatele, kterým stát zakázal ve jménu blaha celé společnosti podnikat. Paradoxně to jsou většinou lidé, kteří jsou pracovití, odvážní a pomáhali budovat českou ekonomiku.

Dnes už jde jen o to, aby těmto lidem zůstal domov a mohli opět začít podnikat. Marné byly dopisy na vládu s žádostí o záchranný program.

Žádáme proto tímto vládu ČR pod vedením Petra Fialy, aby:
- podnikateli, který prokáže, že o své podnikání přišel v důsledku proticovidových opatření a v minulosti řádně platil daně, poskytla vláda ČR bezúročnou půjčku na vyplacení bydlení, kde žije se svojí rodinou.


Výše uvedené je možné díky EET a daňovým přiznáním snadno prokázat.

Je velkou chybou obětovat střední třídu, která je i v Evropě páteří ekonomiky! Mnoho podnikatelů je dnes kvůli drahým energiím, dvěma letům covidismu a zejména chybějící pomoci ze strany vlády v obrovských problémech a nevědí jak dál.

Pro záchranu podnikání v České republice je nutné postupovat jednotně - žádáme všechny postižené kolegy, aby se nám ozvali na email: info@hnutipes.cz

Jiří Janeček a kolegové z Hnutí PES


Jiri Janecek    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jiri Janecek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...