Petice proti záměru Ministerstva financí ČR zrušit 34 vybraných pracovišť finančních úřadů

My, níže podepsaní občané České republiky NESOUHLASÍME se záměrem Ministerstva financí ČR zrušit 34 územních pracovišť finančních úřadů, a to k 1.1.2020.  

Jedná se o následující pracoviště: Broumov, Bystřice n. Perštejnem, Bučovice, Dačice, Dvůr Králové, Frýdlant, Frýdlant n. Ostravicí, Hlinsko, Holice, Hořice, Chotěboř, Jaroměř, Kaplice, Kostelec n. Orlicí, Kralovice, Ledeč n. Sázavou, Libochovice, Litomyšl, Litovel, Litvínov, Luhačovice, Mariánské Lázně, Mikulov, Moravská Třebová, Moravský Krumlov, Nový Bor, Nový Bydžov, Ostrov, Slavkov u Brna, Stříbrno, Sušice, Tanvald, Trhové Sviny, Valašské Klobouky.  

Tento krok se přímo dotkne nejen nás, ale dalších téměř 900 tisíc občanů České republiky, kterým se zkomplikuje přístup k finančním úřadům. V mnoha případech půjde o zhoršení dostupnosti služby státu o desítky kilometrů. A to v situaci, kdy stále lze jen minimum správní agendy občana vyřídit prostřednictvím internetu. Zároveň požadujeme, aby byla restrukturalizace dostatečně vysvětlena a vyčíslena skutečná úspora, včetně zohlednění nákladů na opuštěný nemovitý majetek rušených finančních úřadů a na zaměstnance, kteří se rozhodnou ve státní službě nepokračovat (vyplácení náhrady mzdy, odbytné, podpora v nezaměstnanosti).  

PETIČNÍ VÝBOR Eliška Olšáková – členka rady SMS ČR a starostka města Valašské Klobouky; Stanislav Polčák – předseda SMS ČR, europoslanec a Věra Kovářová – členka předsednictva SMS ČR a poslankyně PSP ČR. Petiční výbor zastupuje Eliška Olšáková, Valašské Klobouky, Soukenická 21 Petiční archy zasílejte na adresu: SMS ČR, Nábřeží 599, 760 01 Zlín - Prštné


Mgr. Eliška Olšáková – členka rady SMS ČR a starostka města Valašské Klobouky    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Mgr. Eliška Olšáková – členka rady SMS ČR a starostka města Valašské Klobouky svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...