Petice proti výkupu vepřína v Letech za 450 milionů

Neuvěřitelná drzost našich politiků a ukázka pohrdání občany - vláda se rozhodla vykoupit vepřín v Letech za cenu 450 milionů

O vepřínu v Letech u Písku, který stojí na místě cikánského pracovního tábora, už asi slyšel každý. Nyní pouze dva dny po volbách se dostalo na veřejnost že vláda se rozhodla ho vykoupit za 450 milionů. O jeho výkupu se mluvilo již dříve, ale částka nebyla zveřejněna, protože takto vysoká částka by nepochybně občany pobouřila a některé strany by to využily jako téma předvolební kampaně, proto to Sobotkova vláda zveřejnila až po volbách. Je to další z řady tunelů této vlády, stejně jako se krátce před volbami pokusila sociální demokracie ukrást občanům Lithium za tři biliony a stejně jako se pokusila rozdělit ČEZ na výrobní a distribuční část a jednu část zprivatizovat, tak se zásluhou Ministry ministra kultury Daniela Hermana, známého spolupracovníka sudetoněmeckého landsmanšaftu, podařilo tento trochu menší tunel. Je jasné že částka 450 milionů, jakkoliv je to cena vysoce nadhodnocená, není konečná, neboť něco bude stát i demolice vepřína a něco bude stát i výstavba památníku. Mohou to být dohromady tak tři čtvrtě miliardy zbůhdarma hozené do kanálu, protože žádný smysl toto opravdu nemá.

Pokud by vláda chtěla pomoci Cikánům, tak se má snažit všem najít práci a ne stavět takové nesmyslné památníky.

Další škoda, která tím vznikne, je v tom, že ve vepříně bylo chováno 13.000 prasat, to jsou tisíce tun masa ročně, o které tedy rovněž přijdeme a budeme muset o to více dovážet nekvalitní maso z Polska. Místo aby se vláda snažila o potravinovou soběstačnost České republiky tak ji cílevědomě likviduje.

Anejde zde jen o peníze a hospodářské škody. Uvědomte si že Cikáni tvořili nepatrnou část Československých obětí války, padlo daleko více Čechů a Slováků. A proč nikdo neudržuje jejich památníky a pamětní desky? Proč se na ně neustále zapomíná? Dále na území Československa padlo více než 100.000 sovětských vojáků, jejich hroby nejen že se neudržují, ale dokonce se současný režim snaží, aby se na naše osvoboditelé úplně zapomnělo a dokonce likviduje jejich památníky, jako například tank na Smíchově. To že se bude stavět památník několika desítkám maximálně stovkám Cikánů kteří zahynuli v Letech je výsměch všem českým obětem druhé světové války i všem sovětským a jiným vojákům, kteří osvobodili Československo.

A pokud už by se takový památník měl stavět, tak proč ho mají platit daňoví poplatníci? Měl by ho zaplatit Karel Schwarzenberg. Cikánský pracovní tábor v Letech byl totiž zřízen pro potřeby jeho otce, který potřeboval rychle vytěžit padlé stromy po polomu na jeho panství a jeho zaměstnanci na to nestačili. Vzhledem k tomu že tyto lesy dostal Karel Schwarzenberg v restituci, tak by náklady na tento památník, jakkoliv je zcela zbytečný, měl platit on

 

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/204976-smluva-odtajnena-za-odkup-veprina-v-letech-stat-zaplati-450-milionu/

 


JUDr. Norbert Naxera    Kontaktujte autora petice