Petice proti stavbě kontejnerového bydlení v Chanově

PETICE

PRO NESOUHLAS S VÝSTAVBOU MODULOVÝCH DOMKŮ NA SÍDLIŠTI CHANOV

 

 

My obyvatelé sídliště Chanova na Mostecku a obyvatelé celé ČR nesouhlasíme s výstavbou modulových domku (plechových kontejnérů – čunkodomků a vytváření osad)

 

Cílem petice je zastavit vystavbu modulových domků (plechových kontejnerů-čunkodomků) Magistrátem města Mostu na sídlišti Chanov a zabránit vytváření kontejnerových osad na okrajích měst po celé ČR.

 

Hlavním důvodem je obava z rozšíření gheta na sídlišti Chanov. Obyvatelé sídliště Chanov již několik let pracují na celkovém zlepšení podmínek na sídlišti a na odstranění nálepky ghetto. Jsme přesvědčeni, že zastupitelé města Mostu mají v plánu do plechové osady, (obytných kontejnerů) která vyroste na sídlišti Chanov, sestěhovat problémové obyvatelé z problémových ulic na území města Mostu. Dalším důvodem je obava z rozšíření plechových osad (obytných kontejnerů) do celé České republiky. Obáváme se toho, že okolní města budou po vzoru města Mostu zakládat na okrajích měst stejné osady, do kterých budou stěhovat lidi z chudých čtvrtí a Česká republika se stane známou svými kontejnerovými plechovými osadami na okraji měst.

 

My obyvatelé sídliště Chanova si jsme plně vědomi toho, že je třeba problém ve vyloučených lokalitách na území města Mostu řešit, ale tím, že se budou na okrajích měst vytvářet plechové kontejnerové osady, se problém nevyřeší a jenom se přesune tam, kde na problém nebude vidět.

 

Dále se obáváme toho, že do plechových kontejnerových domků se lidé z problémových ulic na Mostecku odmítnou stěhovat a do těchto plechových kontejnerů bude město stěhovat mladé lidi ze sídliště Chanov. Tím chceme upozornit na to, že mladá generace obyvatel sídliště Chanova se do Chanova, jaký ho všichni známe už narodila a na devastaci sídliště se nijak nepodílela, proto si nezaslouží aby nesli břemeno kolektivní viny, stejně tak si to nezaslouží ani budoucí generace obyvatel Chanova. Proto žádáme Magistrát města Mostu, aby nehospodárnou investici do plechových kontejneru ještě jednou přehodnotil. Měli by zvážit, zdali by nebylo lepší a pro ostatní města inspirativní řešení, dát šanci mladým obyvatelům sídliště Chanova, podílet se na opravách bytů v bloku 6, 10 a části bloku 5.

Budoucí udržitelnost dokazují opravené domy v Chanově, kterých si lidé váží proto, že se na opravách sami podíleli.

 

V Mostě dne: 6.10.2020

Za obyvatelé sídliště Chanova:

 

Ján Chromý

adresa: Most, Zlatnická 180/13

kontakt: 777 875 666

email: horovce@seznam.cz

 

Za petici je oprávněn jednat Ján Chromý.

 

 


Ján Chromý    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Ján Chromý svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...