Petice proti snížení slevy na jízdném

My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, vyjadřujeme nesouhlas s nařízením vlády o snížení slevy na jízdné o 25 % na 50 % s platností od dubna 2022.

Žádáme Vládu ČR, aby slevu na jízdném nesnižovala, ale ponechala na 75 %. 

 

Zdůvodnění:

Obzvláště studenti pocítí toto zvýšení znatelně. Nevím, kde vláda vzala, že jim nezáleží na ceně jízdného. Určitě na to stejně přišli tak jako guvernér ČNB Rusnok, který naivně tvrdí, že studenti přibližně za 2 měsíce propijí 15 000 Kč. Spousta studentů ani nepije, nájmy jsou vysoké a intry přeplněné. Studenti jsou rádi, že to finančně vůbec zvládají teď a tohle jim nepomůže. 

Studentů se nikdo nezeptal na jejich názor. Možná to pomůže trochu státnímu deficitu, ty 2-3 miliardy... Ale mnohem více by pomohlo nezvyšovat platy politikům o 6 % a nepřidávat další „zbytečné“ ministerstva, takové výdaje by těch 25 %  zaplatily bez jediného problému. 


Kryštof Imrych    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Kryštof Imrych svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...